Drošība pirmajā vietā: kā pasargāt viedtālruni no vīrusiem

  • Drošība pirmajā vietā: kā pasargāt viedtālruni no vīrusiem

Publicēts: 13:26 02.08.2016 Pievieno notikumu

2016. gada 29. jūlijā 

Mēs dzīvojam laikā, kad tālrunis vairs nepilda tikai zvanīšanas funkciju vien – tas, līdzīgi kā mazs dators, kalpo naudas pārskaitījumiem, svarīgām darba sarakstēm, atmiņu saglabāšanai fotogalerijās un citām ikdienas lietām. Diemžēl līdz ar viedtālruņu funkcionalitātes pieaugumu, palielinājies arī uz tiem mērķēto vīrusu skaits. Lai no tiem izvairītos, vērts iegaumēt pāris vienkāršus Samsung produktu speciālista Jāņa Lejnieka ieteikumus.

 

Skaties, kam piekrīti

“Vēlams aplikācijas lejupielādēt tikai no uzticamām un oficiālām platformām, piemēram, Google Play vai Galaxy Apps. Ir vērts izlasīt arī citu lietotāju atsauksmes par konkrēto aplikāciju – jo vairāk labu atsauksmju, jo ticamāk, ka ar aplikāciju viss ir kārtībā,” stāsta J. Lejnieks. Viņš norāda, ka svarīgi ir pirms ierasti automātiskās lietošanas nosacījumu apstiprināšanas pievērst uzmanību, kādiem datiem aplikācija vēlas piekļūt. Izvērtē, vai tiešām vēlies dalīties ar savu zvanu vēsturi, sociālo tīklu kontiem vai fotokameru.

 

Antivīrusu programma – arī tālrunim

Tāpat kā datorā, arī tālrunī vajadzētu uzstādīt licencētu antivīrusa programmu – tā pārbaudīs visus ienākošos datus. “Vērtīga ir Smart Manager funkcija, kas diendienā seko tam, vai tālrunī nav vīrusu un citu drošības draudu. Papildus tā pārrauga arī ierīces bateriju un atmiņas iestatījumus,” stāsta J. Lejnieks. Viņš iesaka arī Samsung Knox drošības platformu, kas palīdzēs pasargāt tālrunī esošo informāciju no kaitnieciskiem uzbrukumiem.

 

Atjauno iestatījumus

Programmatūras un operētājsistēmas atjauninājumi ir viens no priekšnosacījumiem, lai nodrošinātu maksimālu datu drošību. Atjaunināt iestatījums ieteicams ikreiz, kad to piedāvā ierīces vai programmatūras izstrādātājs – tas palīdzēs nodrošināties arī pret pavisam jauniem vīrusu veidiem.

 

Izslēdz Wi-Fi un Bluetooth, ja to nelieto

Ja nepārtraukti atstāj Wi-Fi un Bluethooth funkciju ieslēgtu, tālrunis automātiski piedāvās izveidot savienojumu ar jebkuru bezvadu interneta tīklu. Tas nemanot var palielināt iespēju, ka ierīcē var iekļūt vīruss. “Lai paaugstinātu drošību, izslēdz Wi-Fi un Bluetooth tīklus, kad tos nelieto. Turklāt lielākajā daļā ierīču iespējams norādīt, lai telefons automātiski izveido savienojumu tikai ar zināmiem tīkliem un ierīcēm,” skaidro Samsung eksperts.

 

Neatstāj vietu nejaušībām

Izturies pret viedtālruni atbildīgi – vēlams to neatstāt bez uzraudzības bērnu klātbūtnē, jo viņi, neko ļaunu nedomājot, var nejauši inficēt telefonu, atverot dažādas saites vai aplikācijas. Tāpat iestati drošības kodu, zīmējumu vai pirkstu nospiedumu, kas neļaus ierīcei piekļūt trešajām personām.

 

Ja rodas aizdomas, ka telefons ir inficēts, piemēram, kļuvis ievērojami lēnāks, aplikācijas vairs nestrādā kā ierasts vai to nevar atbloķēt, tad ieteicams pēc padoma vērsties tuvākajā telefona ražotāja klientu apkalpošanas centrā.

 

Par Samsung Electronics

Samsung Electronics inovatīvās idejas maina priekšstatus par televizoru, viedtālruņu, valkājamo ierīču, planšetdatoru, kameru, digitālo mājsaimniecības ierīču, printeru, medicīnas aprīkojuma un tīklu sistēmu tehnoloģijām, tā iedvesmojot cilvēkus un veidojot nākotni. Uzņēmums arī nosaka tendences lietu interneta (Internet of Things) jeb ierīču ekosistēmas jomā, īpaši Digital Health jeb digitālās veselības un Smart Home jeb viedās mājas segmentos. Lai iegūtu plašāku informāciju, apmeklējiet Samsung oficiālo vietni www.samsung.com un blogu global.samsungtomorrow.com.

Kopš dibināšanas 1999. gadā Samsung Electronics Baltics ir kļuvis par vienu no vadošajiem patērētāju elektronikas uzņēmumiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Baltijas pārstāvniecībā strādā 150 cilvēki, un 2015. gadā pārdošanas apjoms Baltijas valstīs sasniedzis 291 miljonu eiro. 

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv