Baltā pils Pievieno objektu

Baltā pils
Kopš 1901. gada beigām Baldoni rotā virsmežziņa Mickeviča medību pils, kas vienmēr krāsota baltā krāsā un tā arī ieguvusi savu nosaukumu.

Ap pana Mickeviča pili tika iekopts skaists parks ar eksotiskiem kokiem - dižeglēm, ciedru priedēm, Mandžūrijas korķa kokiem, sudrabeglēm un sarkaniem ozoliem.  

Laikiem mainoties, pilī tika ierīkots 1. pasaules kara hospitālis, vēlāk tuberkulozes pansija un kara štābs, tad viena no sanatorijas ārstniecības nodaļām, kolhoza kopmītnes un, visbeidzot, svinīgu pasākumu zāle. 

Pateicoties daudzu cilvēku entuziasmam un neatlaidīgam darbam, 1985. gadā pilī tiek oficiāli nodibināta Baldones mūzikas skola un vēlāk - 1993. gadā - arī mūzikas pamatskola. Kad uz Baldones mūzikas dienām no Amerikas ierodas virsmežziņa Mickēviča mazdēls ar sievu, pils 1994. gadā tiek novēlēta mūzikas pamatskolai.

Baltā pils ir renovēta un to joprojām ieskauj 20. gs. sākumā stādītais parks, kas ar savu cēlumu un reti sastopamajiem augiem iekļauts Latvijas dabas pieminekļu sarakstā. Pils vēsturiskais interjers nav saglabājies, jo telpas tiek izmantotas skolas vajadzībām.

  • Baltā pils

  • Baltā pils

Kategorijas: Pilis un muižas;

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Daugavas iela 23,

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv