Durbē svin Meierovica dzimšanas dienu

Publicēts: 10:28 08.02.2019 Pievieno notikumu

Latvijas pirmā ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica dzimtajā pilsētā Durbē sestdien, 9. februārī, notiks ievērojamā novadnieka dzimšanas dienas atzīmēšana. Durbes muzejā varēs noskatīties režisora Tālivalža Margēviča filmu "Zigfrīds Anna Meierovics", pastāstīja muzeja vadītājs Reinis Bahs.

Z. A. Meierovica piemiņas godināšanas tradīcija – Ata Kronvalda Durbes pamatskolas izlaiduma klases viesošanās muzejā – jau aizvadīta 6. februārī. "Skolēni ierodas muzejā ar skolotāju dotu uzdevumu, es viņiem stāstu par Meierovicu un viņa piemiņas saglabāšanu, kā arī izmantojam interneta uzziņu iespējas," stāsta R. Bahs. Noslēgumā skolēni dodas gājienā uz kapsētu, kur apglabāta diplomāta un politiķa māte Anna Meierovica.

Filmas seanss sestdien būs pulksten 14, ieeja bez maksas. Kinolente "Zigfrīds Anna Meierovics" pirmizrādi piedzīvoja 2018. gadā un vēsta par pirmā Latvijas ārlietu ministra un otrā Latvijas Republikas Ministru prezidenta dzīvi un darbu, reizē stāsta arī par nozīmīgiem notikumiem, kas ļāvuši dibināt un nosargāt Latvijas valsti. Filma apvieno inscenētas epizodes ar vēsturisko liecību montāžu. Galveno lomu atveido aktieris Andris Gindra.

Dažos avotos norādīts, ka Z. A. Meierovics dzimis Durbē 1887. gada 5. februārī, bet citviet nosaukts 6. februāris. R. Bahs saka, ka dzimšanas datums ir 24. janvāris pēc vecā stila: "Laikam dažādi rēķinātāji bijuši. Vecās avīzēs bēru sludinājumos 1925. gadā minēts 5. februāris," saka muzeja vadītājs.

  • Durbē svin Meierovica dzimšanas dienu

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv