Ziemassvētku kartiņas:pagātne vai tagadne?

  • Ziemassvētku kartiņas:pagātne vai tagadne?

Publicēts: 12:35 28.12.2020 Pievieno notikumu

Piekritīsiet, dāvanu meklēšana pašiem tuvākajiem, čaukstošais dāvanu papīrs, visiem pazīstamā Frenka Sinatras kompozīcija “Let it snow” fonā un gardā piparkūku smarža lieliski palīdz ienirt ziemas pasakā. Visvairāk paveicies tiem, kam mājās ir mazie palīgi- izgriezt papīra sniegpārsliņas un gatavot karnevala kostīmus, atkal atgriežas bērnībā un dalās brīnumu gaidās. Maģiski/brīnumaini! Āāā, jā, īpaša uzmanība tiek veltīta apsveikuma kartiņai - tā var būt ar humoru, izraisīt smaidu, atsaukt atmiņā siltus un mīļus notikumus, kā arī kalpot kā apsveikums Jaunajā Gadā! Vai Jūs zināt, kad parādījās pirmā apsveikumu kartiņa? Lūk, šeit pāris interesantu faktu par tām:

Pirmā un pati dārgākā Ziemassvētku kartiņa

 Agrāk svētku laikā ģimenei un draugiem tika sūtītas vēstules, paziņojot par saviem Jaunā Gada plāniem un, novēlot sirsnīgus sveicienus. Kādu dienu, 1843.gadā, anglis Henrijs Kouls izdomāja kopā ar vēstuli nosūtīt kartiņu ar īsu apsveikumu- “Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno Gadu Jums!”. Viņš lūdza mākslinieka Džona Horslija palīdzību, un viņš uzgleznoja Koula ģimeni, kura, par godu svētkiem, pacēlusi glāzes. Tika izgatavots 1000 eksemplāru. Savā veikalā Kouls pārdeva tās kartiņas, kuras netika izsūtītas ne ģimenei, ne draugiem.

2001.gada 24.novembrī šāda kartiņa tika pārdota kādam anonīmam pircējam izsolē Londonā par 28 000 dolāriem.

Klasiskās kartiņas novecojušas? 6.5 miljardu kartiņu gadā!

Radies iespaids, ka straujā tehnoloģijas un sociālo tīklu popularitātes pieauguma dēļ poligrāfija un it īpaši kartiņas zaudējušas savu aktualitāti, un, nu, tikai vāc putekļus veikalu plauktos. Tomēr jau vien Amerikāņi iegādājas apmēram 6,5 miljardus kartiņu gadā. Statistika lēš- 80% kartiņu pērk sievietes.

Paraksts: Tava mamma, tētis un … Bobiks?

Jā, jā! Apmēram 70% ģimeņu uzskata savu mājdzīvnieku par pilnvērtīgu ģimenes locekli un, parakstot kartiņu, piemin arī sava mīļā suņa vai pat jūras cūciņas vārdu.

Daudzi no mums glabā apsveikuma kartiņas kā atgādinājumu par lieliskiem brīžiem vai cilvēkiem, kas satikti dzīves ceļā. Aplūkojot kartiņas, Jūs varat sekot līdzi jaunākajām modes tendencēm un drukas stilu maiņai.

Neaizmirsīsim, cik jauki un sirsnīgi saņemt īstu kartiņu, kas veidota, ieliekot tajā visu prātu un dvēseli. Līdz Ziemassvētkiem palicis nedaudz vairāk par mēnesi! Pasteidzies un pasūti kartiņu par pašām izdevīgākajām cenām.

Vairāk informācijas par pasūtīšanu: http://www.tipografijas.lv/lv/tipografijas-produkcija/apsveikuma-kartinu-izgatavosana

Kategorijas: Kultūra;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv