Rīgas Pasaules filmu festivāls 2020

17.09.2020 12:30 līdz 20.09.2020 22:00 Pievieno pasākumu
Rīgas Pasaules filmu festivālā fokuss šogad tiks pārnests no cilvēka uztveres skatoties uz plašāku sensorā ķermeņa kopējo pieredzi, piedāvājot dokumentālo pilnmetrāžas un īsfilmu programmu "Ķermenis kameras abās pusēs", kā arī tematiski pielāgotu darbnīcu un diskusijas.

RPFF 2020 programma pētīs ar ķermeni saistītus aspektus, ķermenisko pieredzi, skatoties filmas, kā arī filmas, kuru vizualitāte raisa ķermenisku klātbūtni. Tāpat festivāla programmā tiks iekļauta atsevišķa nīderlandiešu režisora Leonarda Retela Helmriha (Leonard Retel Helmrich) retrospektīva. Helmrihs ir novatorisks filmu veidotājs, viens no aizsācējiem viena kadra filmēšanas tehnikai, izstrādājot unikālu fiziskas filmu uzņemšanas veidu.

Iedvesmojoties no Helmriha filmām un meistarklasēm, filmu veidotāji Marta Kuča (Marta Kucza) un Daniels Alens (Daniel Allen) rīkos radošo darbnīcu “Kustīgā kamera”, kurā pētīs, praktizēs, eksperimentēs ar kameras pārvietošanu, kuras pamatā ir ķermeniskas kustības. Darbnīcas norise no 12. līdz 16. septembrim. 

Vairāk informācijas: kinobize.lv/rpff
  • Rīgas Pasaules filmu festivāls 2020

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Kino Bize, Elizabetes iela 37, Rīga

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv