Alūksnes pils Pievieno objektu

Alūksnes pils – arī Marienburga – atrodas Pilssalā, kas ir Alūksnes ezera lielākā sala. Pils celta 14.gadsimtā un savu nosaukumu ieguvusi no tā, ka pils iesvētīta Marijas pasludināšanas dienā, līdz ar to vietai dots vārds Marienburga.

Pils gāja no rokas rokā, un tā pārcietusi daudz, bet ar spīti tam cietoksnis pastāvēja 360 gadus, no tiem 218 gadus ne reizi netika ieņemts.

Pils kompleksā ietilpst ap 120 m garš koka tilts, kas to savieno ar sauszemi, galvenā pils, ko apņēma priekšpils, saimniecības un garnizona ēkas, darbnīcas, maltuve, kūtis un staļļi.

Pils tika sagrauta Ziemeļu kara laikā 1702. gadā, un pēc tam vairs nav apdzīvota.

Jāpiemin Marienburgas astotais brālis – pils Dienvidu tornī izvietotais skanu un gaismas stāsts. Tas ir īpašs oriģinālskaņdarbs – muzikāla teiksma “Marienburgas astotais brālis”, kas izskan arī kā atvadu sveiciens vienam no tās autoriem – aizsaulē aizgājušajam komponistam Mārtiņam Braunam.

Muzikālā teiksma klausītājam stāstīs par to, ka astotais pils tornis atceras itin visu kopš Marienburgas pils dzimšanas, tā vēstīs par pašu galveno – vēlmi un tiesībām būt patiesiem un par mīlestību, kas nekad nebeidzas. Ikviens Dienvidu torņa apmeklētājs ar skaņu un dziedājuma palīdzību tiks virzīts no pirmā līdz trešajam stāvam, katrā no tiem iepazīstot viduslaiku pils daudzu gadsimtu garās pastāvēšanas vēsturisko noskaņu. Piedzīvotais būs kā vairāku slāņu skaņas glezna, kurā slāni pa slānim, pārvietojoties pa stāviem, apmeklētājs ar savas iztēles palīdzību uztvers mūzikas, fona skaņu un trokšņu, kā arī balsu radīto muzikālo stāstu par pils vēsturi. Īpašu atmosfēru skaņas piedzīvojumam piešķirs arī torņa arhitektūra un iekšējā vide – akmens mūra sienas, kuru primārais uzdevums ir pasargāt, bet ne sniegt komfortu.

Laipni aicināti visi interesenti!

  • Alūksnes pils

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Pilssalas iela 5, Alūksne, Alūksnes novads

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv