Audēju darbnīca Pievieno objektu

Tukuma muzeja Audēju darbnīca ir vieta cilvēkiem, kuri vēlas apgūt un attīstīt aušanas prasmes un citus rokdarbu veidus, izzināt etnogrāfiskās tradīcijas, tekstīliju tapšanas procesu, iepazīt tautastērpu darināšanas un valkāšanas nianses, kā arī radoši izpausties, darinot savu tautastērpu vai kādu citu tekstīliju. Audējas šeit darbojas kopš 1974.gada, neļaujot senajam amatam tikt aizmirstam.

Apmeklētāji var iepazīt aušanas procesus un citus rokdarbus, izmēģināt paši un saprst,cik grūts – vai kadam viegls – ir šis amats. Klātienē apskatāmas vairāk nekā 40 stelles, tai skaitā 19.gs. mehāniskās – trizuļu un sviru – stelles, 20. gadsimta sākuma pusautomātiskās jeb Vilumsona stelles. Apskatāmas arī lietišķās mākslas izstādes, gan pastāvīgās, gan uz laiku izvietotas.

Ja kads vēlas attīstīt savas aušanas spējas, Audēju darbnīca piedāvā apmacības – gan individuāli, gan grupām. Tukuma muzejā ir arī Tautas lietišķās mākslas studija „Durbe”, kurai var pievienoties tie, kuri jau ir izkopuuši aušanas iemaņas un vēlas tās attīstīt talak. Šeit arī ir iespēja pievērst uzmanību tautastērpu pētniecībai un izgatavošanai, radot etnogrāfisko tērpu kolekcijas Tukuma muzeja krājumam.

  • Audēju darbnīca

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Tukums, Tidaholmas iela 3

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv