Bauskas pils muzejs Pievieno objektu

Bauskas pils muzejs
Varenais 15. gs. Livonijas ordeņa cietoksnis pussalā starp Mūsas un Mēmeles sateku kādreiz droši sargāja ordeņa valsts robežu. Pilī atradās Bauskas fogta mītne un uzturējās garnizons.
Bauskas pils jaunākā daļa – Kurzemes hercogu rezidence būvēta hercoga Gotharda Ketlera valdīšanas laikā un pabeigta 1596. gadā, kad par hercogu bija kļuvis viņa dēls Frīdrihs.
Kādreizējo rezidences vērienu apmeklētājiem palīdz iztēloties izstāde “Bauskas jaunā pils – vēsture, izpēte, atjaunošana”, kā arī pakāpeniski uz priekšu ritošie restaurācijas darbi. Pils ziemeļaustrumu tornis atguvis kārniņu jumtu, vējrādītāju un greznos grafito apmetumu. No pils centrālā torņa paveras skats uz Zemgales līdzenumu, senajiem pils nocietinājumiem un Ķirbaksalu aiz pils, kur satiekas Mūsas un Mēmeles tecējums.
 • Bauskas pils muzejs

  Pils atrodas Bauskas pilsētas teritorijā, gleznainā ainavā uz zemes strēles starp Mūsas un Mēmeles upi, netālu no vietas, kur, tām saplūstot, veidojas Lielupe. Bauskas pils ansamblis sastāv no divām daļām. Vecākā – Livonijas ordeņpils – ir celta 15.

 • Bauskas pils muzeja seno deju grupa "Galms"

  Seno deju grupa "Galms" ir izveidota 2007. gada 5. jūnijā. Dejotāju tērpi veidoti pēc 16. un 17. gadsimta vēsturisku personu parādes portretos redzamu tērpu paraugiem. Deju grupu vada Bauskas pils muzeja speciāliste Ilona Taure.

 • Bauskas pils muzeja direktors Māri Skanis

  Par nopelniem Latvijas valsts labā M. Skanim piešķirts 4. šķiras Triju Zvaigžņu ordenis. Bauskas pils muzeju M. Skanis vada kopš 1990. gada, pirms tam strādājis Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā.

 • Bauskas pils atgūst seno greznumu

  Ir noslēgusies Bauskas pils atjaunošanas otrā kārta, un piektdien, 12. septembrī, paredzēta atjaunoto telpu atklāšana un pils atjaunošanas procesā iesaistīto cilvēku godināšana.

Kategorijas: Muzeji;

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Adrese: Pilskalns

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv