Cesvaines pils Pievieno objektu

Romantiskā parka un seno muižas ēku ielokā savus torņus pret debesīm pacēlusi akmenī kaltā skulptūra - Cesvaines pils. Ādolfa fon Vulfa pils uzskatāma par vienu no spožākajiem 19.gs.2.puses arhitektūras sasniegumiem. Tā ir eklektisma mākslas šedevrs, kurā apvienojas arhitektūra, tēlniecība, metālmāksla un glezniecība.

Pils celta no 1893.-1896.gadam. Kopš 1919.gada pilī atradās skola, bet 2002.gadā ugunsgrēks nopostīja pils jumtu. 2003.gadā atjaunots pils kreisā spārna jumts, 2006.gadā - pils tornis. Pilnībā pils atjaunota 2022. gadā un atvērta apskatei 12. februārī.
....
Šobrīd Cesvaines pilī darbojas Cesvaines mūzikas un mākslas skola, pašvaldības aģentūra "Cesvaines tūrisma centrs" un Cesvaines muzejs.
....
Pilī iespējams apskatīt atjaunotās telpas, izstaigāt plašos pagrabus, uzkāpt skatu tornī. Pieejami gida pakalpojumi, ekskursiju programmas bērniem un skolēniem. Jaunlaulātajiem un kāzu viesiem tiek piedāvāts izmantot pils telpas, lai neaizmirstami iedejotu pirmo kāzu valsi, saskandinātu šampanieša glāzes un baudītu pilij atbilstošu mūziku.

  • Cesvaines pils

  • Cesvaines pils

  • Cesvaines pils

Kategorijas: Arhitektūra;

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Pils iela 1, Cesvaine, Cesvaines novads

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv