Dobeles ceriņi un Pētera Upīša Dārzkopības muzejs. Pievieno objektu

 "Dobeles ceriņi” ir platformas zīmols vadošajam dārzeņkopības un augļkopības pētniecības centram Latvijā – Dārzkopības institūtam. Dārzs katru gadu pulcē tūkstošiem apmeklētāju, un tieši ceriņu ziedēšanas laikā cilvēki nāk visvairāk, lai aplūkotu daudzās ceriņu šķirnes.  Šeit var aplūkot ziedošos ābeļdārzus, ķiršus, bet rudeni sagaidīt ar bagātīgu un daudzveidīgu ābolu ražu.

Selekcionārs Pēteris Upītis jau kopš 1957. gada nodarbojās ar dažādiem augiem: ceriņiem,ābelēm, ķiršiem, zemenēm u.c. Sadarbojoties ar Dārzkopības institūtu, Pētera Upīša Dārzkopības muzeja misija ir rosināt sabiedrības interesi par dārzkopības tradīcijām Latvijā, apmeklētājiem nodrošinot mūžizglītības iespējas, kā arī bagātināt Latvijas kultūras telpu ar zinātnes dārza pieredzējumu. Šeit radīti daudzi no skaistākajiem ceriņiem: Gaistošais sapnis, Imants Ziedonis, Liega, Pērļu zvejnieks u.c.

Dobeles ceriņu dārzs ir lielākā ceriņu šķirņu kolekcija Baltijas Valstīs un viena no lielākajām kolekcijām Eiropas Savienībā, kurā kopumā ietvertas vairāk nekā 270 ceriņu šķirnes.

Šeit regulāri notiek dažādi pasākumi, piemēram, koncerti, ceriņu ziedēšanas svētki, Muzeju nakts un ābolu svētki. Katrs apmeklētājs tiek laipni uzņemts, lai sniegtu informāciju par augiem un to vēsturi. Jebkuru sajūsminās ziedošie ceriņi un ābeles, gardie ķirši un āboli, krāšņie koki gan ziedonī, gan lapkritī.

 

  • Dobeles ceriņi un Pētera Upīša Dārzkopības muzejs.

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Graudu iela 1, Ceriņi, Krimūnu pagasts, Dobeles novads

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv