Džūkstes pasaku muzejs Pievieno objektu

Džūkstes pasaku muzejs atrodas bijušajā Lancenieku skolas ēkā, kurā no 1883. gada janvāra līdz 1903. gada martam dzīvoja un strādāja skolotājs, rakstnieks, pasaku un teiku krājējs un pētnieks Ansis Lerhis-Puškaitis (1859–1903), kas dēvēts arī par latviešu Pasaku tēvu. Muzejs veltīts viņam un Džūkstes pasakām, kā arī pagasta materiālā un nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai.

Muzejs dibināts 2001. gadā. 2010. gadā muzejs iekļauts Tukuma muzeja sastāvā, 2011. gadā uzsākta muzeja ēkas restaurācija un tās laikā atrasts 1889. gadā darināts grīdas dēlis ar Anša Lerha-Puškaiša parakstu.

Muzejs piedāvā klausīties Džūkstes pasakas un teikas un izstāstīt pašu dzirdētās. Muzejs aicina ne tikai pasakas klausīties, bet radīt tās pašiem – gan stāstus, gan tēlus. Šeit iespējams noskatīties leļļu izrādi un tajā piedalīties, kā arī apskatīt izstādes. Pie muzeja, vecajā Lancenieku skolas augļu dārzā, izveidota brīvdabas ekspozīcijā "Pa pasaku tēva pēdām", kur apskatāms Noslēpumu namiņš un izspēlējamas izzinošas un aktīvas spēles. Šeit nav tikai taustāmā ekspozīcija – stāsti mēdz klejot arī mutvārdos, un katrs no tiem ir pelnījis tikt pierakstīts un neaizmirsts, uz ko arī muzejs visus aicina.

 

  • Džūkstes pasaku muzejs

Kategorijas: Muzeji;

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Tukuma novads, Džūkstes pagasts, Lancenieki, Lanciņu skola

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv