Karostas cietums Pievieno objektu

Karostas cietums

Liepājas Karostas garnizona cietums celts 20.gs. sākumā Karostas hospitāļa vajadzībām, tomēr kā hospitālis nekad nav izmantots. Kopš uzcelšanas tas kalpojis par flotes matrožu un apakšvirsnieku īslaicīga disciplinārsoda vietu.
Jau 1905.gadā cietumā sodu izcieta 1905.gada revolūcijas notikumos iesaistījušies garnizona jūrnieki. Vieta pretī cietumam kļuvusi par brāļu kapiem daudziem ieslodzītajiem, kas tika nošauti turpat pie cietuma žoga. Visos laikos ēka kalpojusi kā virssardzes cietums- gan Padomju armijas, gan Latvijas armijas Jūras spēkiem. Pēdējie ieslodzītie atstājuši savas piezīmes uz cietuma kameras sienām vēl pavisam nesen - 1997.gadā.
Karostas cietumā atrodas Karostas apmeklētāju centrs. Tūristiem ir iespēja doties ekskursijā pa cietumu, izbaudīt realitātes izrādi ”Aiz restēm”, asāku izjūtu cienītājiem – nakšņot cietuma kamerā. Iespējams pasūtīt gida pakalpojumus, izīrēt velosipēdus, saņemt izsmeļošu informāciju par Karostu un iegādāties suvenīrus, kā arī noskatīties īsfilmu ”Karosta”, pārģērbties un fotografēties dažādu laiku militāros tērpos ar interesantiem rekvizītiem.
  • Karostas cietums

  • Karostas cietums

  • Karostas cietums

Kategorijas: Vēstures objekti;

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Invalīdu iela 4, Karosta

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv