Latvijas Mākslinieku savienības muzejs Pievieno objektu

LMS kā organizācija dibināta 1941. gadā, bet 2018. gadā LMS reģistrēta LR Kultūras ministrijā kā profesionāla radošā organizācija. Jau izsenis savienība uztur apjomīgu arhīvu, piedāvā radošās darbnīcas (gleznotāju, tēlnieku, juvelieru u.c.), izstādes un organizē dažādus pasākumus.

LMS muzejā atrodama otra lielākā 20. gs. otrās puses vizuālās mākslas darbu kolekcija Latvijā. Muzeja krājumā ietilpst vairāk nekā 17000 mākslas darbi: gleznas, akvareļi, grafikas, tēlniecības darbi, plakāti, scenogrāfijas meti, keramika, dekoratīvi lietišķās mākslas darbi u.c. LMS neaprobežojas vienīgi ar ēku Rīgā pie Daugavas, apmeklēt iespējams vēl 3 vietas – Rīgā tas ir LMS radošais kvartāls “Kombināts MĀKSLA” Gaujas ielā un muzeja ēka “Biķeri” Vecajā Biķernieku ielā 49, kur atrodas LMS muzeja stikla mākslas darbnīcas un keramikas kolekcijas glabātuves. Savukārt Gaujienas pagastā ir Zvārtavas muižas komplekss, kurā īpaši jāakcentē neogotikas interjers, kas Latvijas muižu arhitektūrā ir unikāls.

Visās šajās vietās izvietotas patstāvīgas ekspozīcijas, kā arī sezonālas izstādes.

Izstādes, ekspozīcijas un pasākumi interesēs gan māksliniekus un vēsturniekus, gan tos, kuri vienkārši gūst prieku no mākslas dažādās radošās izpausmēs. Visi laipni aicināti gan dažādos pasākumos – Muzeju naktī vai Baltajā naktī –, gan ikdienā apskatīt izstādes un ekspozīcijas
  • Latvijas Mākslinieku savienības muzejs

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: 11. novembra krastmala 35

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv