Mencendorfa nams Pievieno objektu

Mencendorfa nams Rīgā ir Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja filiāle, kura 17.–18. gs. mājokļa noskaņa padara to par vienīgo šāda tipa muzeju Baltijā. Muzejs savu vārdu ieguvis no  pēdējo īpašnieku, tirgotāja Mencendorfa. Muzejs veidots ar mērķi saglabāt un pētīt muzeja ēkas arhitektoniskas un mākslinieciskas vērtības, izzināt ar ēku saistīto cilvēku likteņu vēsturi, atspoguļot Rīgas pilsoņu sadzīves kultūru un tradīcijas kā sava laika kultūras fenomenu, saistot to ar mūsdienu kultūras dzīvi, veicināt muzeja pilnvērtīgu iekļaušanos kultūras procesā, atbalstot pasākumus un idejas.

Ekspozīcija atrodami unikāli 17.–18. gs. griestu un sienu gleznojumi. Tiem ir pieskaņoti vēsturiski interjeru priekšmeti no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma, radot katrai telpai citādu raksturu un noskaņu. Vēsturiskajās pagraba velvēs un romantiskajos bēniņos apmeklētājiem apskatāmas izstāžu zāles.

Mencendorfa namā atrodas arī latviešu-vācbaltu kultūras centrs „Domus Rigensis”, ka arī mūsdienu stikla mākslas darbnīca “Stikla mākslas un Studiju centrs”.

  • Mencendorfa nams

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Grēcinieku iela 18 (ieeja no Kungu ielas)

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv