Moricsala Pievieno objektu

Moricsala (82.3 ha) ir Latvijas slavenākā sala, reiz saukta par Zivju salu, bet par Moricsalu nodēvēta laikos, kad neilgu brīdi Kurzemē par hercogu bija iecelts Saksijas grāfs Morics. Pēc Krievijas dragūnu uzbrukuma Morics ar sabiedrotajiem bija spiesti bēgt un izvēlējās šo salu, lai uz tās nocietinātos. Pēc krievu aplenkuma viņi tomēr padevās, un pats Morics pārģērbies no salas aizbēga.

Moricsalas dabas rezervāts  ir vecākā aizsargājamā dabas teritorija Latvijā – dibināts 1912. gadā. Moricsala atzīta par vienu no labākajām ozolu – liepu mežu dabiskās attīstības pētījumu vietām Eiropā. Moricsala ir viena no pēdējām cilvēku darbības neskartajām vai maz pārveidotajām teritorijām, kur jau vairāk nekā 200 gadu nenotiek cilvēku saimnieciskā darbība.

Moricsalas rezervāts ir iekļauts Eiropas Savienības aizsargājamo dabas teritoriju tīklā "Natura 2000", kā arī Eiropas Savienības nozīmes putniem nozīmīgo vietu sarakstā. Lai saglabātu dabu neskartu, šo rezervātu nav iespējams apmeklēt klātnienē vai arī var apmeklēt ļoti stingrā uzraudzībā ar konkrētu mērķi.

Usmas iedzīvotāji grāfu Moricu joprojām atceras un katru gadu augusta pirmajā sestdienā svin Moricsvētkus, kuros uzstājas gan teātri, gan deju kolektīvi un muzikanti. Arī paši apmeklētāji piedalās dažādās atrakcijās.

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Usmas ezers

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv