Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs Pievieno objektu

 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs izveidots mākslinieku bijušajā dzīvesvietā, apmeklētajiem atvērts 2008. gadā. Mākslinieks R. Suta bija gleznotājs, grāmatu noformētājs un ilustrators, izrāžu un filmu vizuālais noformētājs, mākslas kritiķis un mākslas studijas vadītājs, bet A. Beļcova bija profesionāla māksliniece, kuras 20. gadsimta 20.–30. gadu darbiem piemīt augsta mākslinieciskā kvalitāte un risinājuma savdabība.

Muzejā aplūkojama gan mākslinieku dzīves telpa – viņu bijušais dzīvoklis – gan radītie darbi un liecības par viņu dzīvi. Saglabājušās ir mēbeles un citi sadzīves priekšmeti, gleznas, grafikas darbi, skices un fotogrāfijas. Aptuvenais mākslas darbu skaits tiek lēsts ap 4000. Ekspozīcijā redzami arī video materiāli, piemēram, kadri ar R. Sutas tēlojumu mākslas filmā “Kaugurieši” (režisors Voldemārs Pūce, 1941). Muzejā glabājas arī abu meitas, mākslas zinātnieces Tatjanas Sutas veidotie televīzijas raidījumi par mākslu.

Kopš 2010. gada vienā no muzeja telpām tiek rīkotas nelielas tematiskās izstādes, kas pietuvināti atklāj kādu Aleksandras Beļcovas un Romana Sutas radošās darbības vai biogrāfijas aspektu, iepazīstina ar abu mākslas daudzveidību vai arī plašākā kontekstā skata abu mākslinieku pārstāvētā laika mākslu un kultūru.

Muzejā regulāri tiek organizēti dažādi pasākumi, kas aptver vizuālo un lietišķo mākslu, teātri, kino, mākslas zinātni, televīziju, mūziku u.c. kultūras jomas, ar kurām bija saistīti abi mākslinieki un viņu ģimenes locekļi.

Apmeklētāji laipni gaidīti no otrdienas līdz sestdienai (vairāk informācijas var atrast LNMM mājaslapā).

  • Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs

Kategorijas: Māksla; Muzeji;

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Rīga, Elizabetes iela 57a, dz. 26

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv