Skaņumāja Pievieno objektu

Skaņumāja ir brīnišķīga vieta visiem, kuri mīl mūziku. Šeit paveras daudz iespēju: var apmeklēt muzeju, kura ekspozīcija izveidota biedrības telpās Ogres novada Krapes pagastā. Te glabājas daudzveidīgi mūzikas instrumenti, kurus apmeklētaji var arī izmēģināt. Kompaktā, bet daudzveidīgā kolekcija atspoguļo pēdējos 100-150 gados notikušās izmaiņas muzicēšanas tradīcijās, reģionālās atšķirības un šobrīd paveikto seno instrumentu spēles prasmju saglabāšanā un atjaunošanā.

Grupām un individuāliem apmeklētājiem ir iespējams aplūkot instrumentu ekspozīciju gida pavadībā, iepazīties ar instrumentu daudzveidību, vēsturi, interesantāko instrumentu skanējumu;
Grupām ir iespējams piedalīties – klausīties un dziedāt līdzi – tradicionālās mūzikas koncertā, kuru papildina stāstījums par spēles tradīciju attīstību un dažādiem interesantiem faktiem. Koncertā tiek demonstrēti dažādi  mūzikas instrumenti solo un dažādos ansambļa salikumos.

Tiem, kuri vēlas spēlēt kopā ar citiem spēlmaņiem, tiek piedāvāta iespēja apmeklēt meistarklašu programmu "Saspēlēsim Skaņumājā", kur ik sestdienu un svētdienu notiek saspēlēšanās un sadziedāšanās. Varat papildināt mandolīnas, vijoles, ieviņu, pēterburģenes, hromkas, akordeona, caurspēlējamas cītaras un cimboles spēles prasmes, pastrādāt ar BALSI vai saspēlēt draudzīgā kapelā ar citu instrumentu spēlmaņiem. Pavasara piedāvājums drīzumā parādīsies te un FB lapā.

Tradicionālo instrumentu spēles kursi

Biedrība “Skaņumāja” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru rīko tradicionālo mūzikas instrumentu spēles kursus pieaugušajiem bez iepriekšējām mūzikas zināšanām. Četrās nedēļas nogalēs (un čakli vingrinoties starplaikā) arī cilvēks, kas nekad nav turējis rokā nevienu mūzikas instrumentu, var iegūt vijoles, mandolīnas, ermoņiku, cītaras, cimboles vai cita instrumenta spēles pamata iemaņas.

Te atrodas arī mūzikas instrumentu darbnīca, kurā iespējams:

Konsultācijas par instrumentu apkopi, skaņošanu, remontu, iegādes iespējām u.c.

Stīgu instrumentu (cītaru, kokļu, mandolīnu u.c.) apkopi, skaņošanu, remontu.

Rezerves daļas – kokļu un cītaru stīgas, tapas, skaņošanas atslēgas

Tradīcijai atbilstošu instrumentu izgatavošanu (skat. dokumentu pielikumā).

Instrumentu izgatavošanas apmācību, meistarklases.

Aprīkojuma un atbalsta nodrošināšanu interesentiem sava instrumenta izgatavošanai.

 

Skaņumājai pievienoties var ikviens. Noteikumi Skaņumājas mājaslapā!

  • Skaņumāja

Kategorijas: Amatnieki; Cits; Muzeji;

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: “Krapes”-2, Krapes pagasts, Ogres novads, LV-5012

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv