Skatu torņi Latgalē Pievieno objektu

Latgale ir skaists Latvijas novads, bet daudzi nemaz nezina, ka šo novadu daudzviet iespējams vērot no augšas. Proti, Latgalē ir vairāki skatu torņi, kuros iespējams uzkāpt un baudīt mežu, pļavu un zilo ūdeņu daudzveidību. Aplūkosim dažus torņus, ko ir vērts apmeklēt.

Lazdukalna skatu tornis atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. Torņa augstums ir 20 m, un no tā paveras skaistās Daugavas ielejas ainavas.

Lielā Liepu kalna skatu tornis – Kaunatas pagasta tornis. Lielais Liepu kalns augstumā 289,3 m ir Latgales augstākā un Latvijā trešā augstākā virsotne. Lielā Liepu kalna virsotnē uzbūvēts augstākais koka skatu tornis Latvijā (34 m), no kura paveras iespaidīgs skats uz apkārtējo ainavu, Rāznas un citiem ezeriem. Šeit apmeklētāji var apvienot skata baudīšanu ar aktīvu atpūtu – šeit ir Lielā Liepu kalna taka ar informācijas stendiem, atpūtas un piknika vietām un šūpolēm.

Mākoņkalna skatu platforma atrodas Rēzeknes novadā. Mākoņkalns ir 247,4 metrus augsts, un pie tā joprojām saglabājušās Volkenbergas pils drupas.

Numernes vaļņa skatu tornis atrodas Dabas parkā „Numernas valnis”. Skatu tornis ir 20 m augsts, un no tā paveras plašs skats uz Kārsavas novadu. Blakus skatu tornim ir uzstādīti divi zvaigžņu vērošanas krēsli. Dabas parka “Numernes valnis” teritorijā ir izveidota dabas taka aizved pie vides instalācijas objekta “Uguns”.

Ostrovas putnu vērošanas tornis uzcelts pussalā starp Luknas, Višķu un Boltaru ezeriem.  Turpat Luknas ezera krastā ir jauka pludmale, kurā patīkami nopeldēties.

Pelēču ezera purva skatu tornis atrodas Pelēču purvā, kas ir dabas lieguma Natura 2000 teritorijā. Šeit pavisam enes izveidota dabas izziņu un pastaigu taka, kuras garums ir 102 metri. Skatu tornis ir viena no takas daļām.

Priedaines skatu tornis ir viens no augstākajiem koka skatu torņiem Latvijā, kura augstums sasniedz 32 metrus. No tā saskatāmi Daugavas loku meži un Krāslava.

Salmeja ezera skatu tornis atrodas Salmeja ezera krastā, Rušonas pagastā īpaši aizsargājamo ainavu apvidū. Tornis ir 28 m augsts ar skatu platformu, koka kāpnes līdz ezeram, 12 m laipa ar laivu piestātni un skatu platformu, lapene ar soliem un ugunskura vieta.

Vasargelišķu skatu tornis ir 21 m augsts, un no tā paveras skats uz Daugavas lokiem. Šeit ir īpaši skaistas ainavas uz visām pusēm, turklāt no torņa var redzēt Rozališķu loku – vienu no Latvijas dabas skatiem, kas kādreiz rotāja Latvijas 10 latu banknoti.

Tās ir tikai dažas vietas, kuras vērts apmeklēt Latgalē. Skatu torņi sniedz iespēju vērot pasauli no augšas un novērtēt, cik skaista ir Latvijas daba!

 

  • Skatu torņi Latgalē

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Latgale

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv