Austriešu meitenes stāsta par brīvprātīgo darbu

  • Austriešu meitenes stāsta par brīvprātīgo darbu

Published: 15:40 20.03.2019 Add Events

No 2018. gada septembra Jelgavā “Bērnu un jauniešu mūzikas klubā” (BJMK) brīvprātīgā darba projektā “Let’s Rock!” darbojas divas jaunas austriešu meitenes- Hanna un Sofija -, kas, pabeidzot vidusskolu Austrijā, nolēma paskatīties uz pasauli un sevi caur Eiropas brīvprātīgā darba prizmu (programmas “Erasmus+” ietvaros). Pašlaik 6 mēnešus ilgā dalība projektā tuvojas noslēgumam, un 21. martā plkst. 19.00 meitenes aicina uz noslēguma pasākumu, kas notiks turpat BJMK, Dobeles ielā 68: būs gan mūzika, gan informācija par Austriju, gan spēles un tējas dzeršana.

Brīvprātīgā darba pieredze ir neatkārtojams piedzīvojums, un meitenes, vēloties atskatīties uz paveikto un iedrošināt arī citus jauniešus šādai pieredzei, dalās ar saviem iespaidiem.

Hanna un Sofija raksta: “Kad 2018.gada jūnijā pabeidzām skolu Austrijā, nolēmām kļūt par brīvprātīgajām “Bērnu un jauniešu mūzikas klubā” Jelgavā.  Šajā laikā mums ir bijis daudz dažādu uzdevumu ar iespēju iegūt jaunas prasmes. Paralēli tādiem darbiņiem kā nošu resursu organizēšana, digitalizēšana, instrumentu un skaņu tehnikas pārvietošana un uzstādīšana, esam saskārušās arī ar dažiem izaicinājumiem, piemēram, iemācījāmies lodēt vadus, pirmoreiz dzīvē krāsojām sienu, veidojām un rediģējām video un audio ierakstus, iemācījāmies salikt bungu komplektu, organizējām brīvā laika vakarus bērniem un jauniešiem BJMK, iemācījāmies gatavot popkornu un pat izmēģinājām klavieru skaņošanu – var teikt, iekļuvām pilnīgi mums nezināmos “ūdeņos”. Mēs esam tiešām laimīgas darboties BJMK, kur varējām saskarties ar tik dažādiem uzdevumiem. Šie izaicinājumi deva iespēju paplašināt savu redzējumu un izaugt ārpus savām līdzšinējām robežām.

Vēl viena iespēja, ko izbaudījām, esot Latvijā, noteikti bija jaunu vietu iepazīšana Eiropā.  Tas bija iespējams, gan pateicoties projekta finansējumam, gan vecāku papildus atbalstam – plānojot savas finanses izdevās gan segt ikdienas tēriņus, gan nelielus ceļojumus. Izbaudījām sajūtu būt par Eiropas pilsonēm, kam viena no priekšrocībām noteikti ir Eiropā neierobežotās ceļošanas iespējas.

Vēl jo vairāk  Eiropas piederību sajutām, jo mums bija iespēja tikties ar daudziem citiem Eiropas brīvprātīgajiem, kas pašlaik programmas “Erasmus+” vai Eiropas Solidaritātes korpusa  ietvaros piedalās brīvprātīgā darba projektos visa Latvijā. Varējām apmainīties ar domām, dalīties ar pieredzi, gūt ieskatu citās kultūrās un vienkārši lieliski pavadīt brīvo laiku, ceļojot pa Latviju un satiekot jaunus cilvēkus no visas Eiropas. Runājot ar citiem brīvprātīgajiem, sapratām, cik dažāds var būt Eiropas brīvprātīgais darbs.

Liels ieguvums ir arī angļu valodas prasmju uzlabošanās, pielietojot to gan ikdienas darbā, gan saskarsmē ar brīvprātīgajiem no citām Eiropas valstīm. Interesanti, ka, veidojot komunikāciju ārzemēs, apjaut, cik svarīga loma ir sejas izteiksmēm un žestu valodai.

Dzīvojot ārpus Austrijas, mums bija lieliska iespēja paskatīties uz savu dzīvi dzimtenē līdz šim: tu ne tikai saproti, cik ļoti mīli savu ģimeni un draugus un cik ļoti tev viņi nepieciešami, bet arī atskārt, ka daudzas lietas esi uzskatījis par pārāk pašsaprotamām. Atgriežoties mēs gribam mainīt savu attieksmi un spēt vairāk novērtēt to, kas mums dots Austrijā.

Eiropas brīvprātīgais darbs dod laiku un telpu pārdomāt savu dzīvi kopumā: savus mērķus, uzskatus, vērtības: laiks padomāt par atbildēm uz lieliem jautājumiem, kas ilgtermiņā sakrājušies  (pat, ja vienas konkrētas atbildes nav, tas tāpat ir vērtīgi). 

 Vēl viena ļoti būtiska lieta, ko pirmo reiz pa īstam sajutām, esot Latvijā, noteikti ir mīlestība pret sevi, pašpārliecība, pašapziņa. Lai kas arī nenotiktu apkārt, lai ar kādām šaubām vai problēmām jāsaskaras, tu esi tu, tu esi brīnišķīgs, lielisks un nekas to nemainīs.  Savā dzīvē gribam izdarīt un iegūt pēc iespējas vairāk un mācīties neuztraukties par niekiem.  Protams, ne pilnīgi viss mūsu dzīvē atkarīgs tikai no mums, bet noteikti tā ir mūsu izvēle, vai lielāko daļu laika izvēlamies būt laimīgi. Vienmēr esiet labākā sevis versija un skatieties uz dzīves gaišo pusi!

Vērtīgi mums bija mūsu projekta atbalsta personas Indras Kāles vārdi, ko viņa reiz pati kā brīvprātīgā rakstīja par savu brīvprātīgā projektu: cilvēks var nožēlot, ko ir darījis vai teicis sava Eiropas brīvprātīgā darba laikā, un var nožēlot arī to, ko tajā nav paveicis, vai pateicis, bet nekad nenožēlos iespēju piedalīties Eiropas brīvprātīgā darba projektā.”

No organizācijas puses varam teikt, ka austriešu meitenes patiešām spēja saglabāt pozitīvu attieksmi visu projekta laiku, ko mēs varam no viņām mācīties. Domājam, ka  jauno austriešu atziņas un pārdomas Eiropas brīvprātīgā darba projekta noslēgumā var būt noderīgas kādam latviešu jaunietim, kurš arī ir sava ceļa meklējumos.

 Jāpiebilst, ka turpmāk Brīvprātīgā darba projekti notiks programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” ietvaros, un BJMK var gan uzņemt brīvprātīgos pie sevis, gan arī sagatavot jauniešus brīvprātīgā darba projektiem citur Eiropā. Jaunums būs iespēja jauniešiem no 18 līdz 30 gadu vecumam piedalīties šādos projektos arī savā valstī.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv