Pastaigu vietas Pierīgā Pievieno objektu

Ideālas pastaigu vietas pierīgā uz kurām doties brīvajā laikā, lai baudītu svaigu gaisu, iepazītu brīnišķīgo dabu un izbaudītu pastaigu pa vairākiem maršrutiem, kurus piedāvā takas. Katra taka ir unikāla un ar savām priekšrocībām gan ģimenei ar bērniem, gan pusaudžiem un pāriem. Var doties, lai baudītu saullēktu vai saulrietu, vai vienkārši, lai baudītu brīvdienu jebkurā dienas laikā.


1.   Saulrieta taka

Saulrieta taka ir 3,6 km gara taka, kas stiepjas gar jūras piekrasti no Baltās kāpas līdz saules tiltam. Dodoties pastaigā pa šo taku Tev priekšā paveras ievērojams skats ar smilšu pludmali un kāpu mežš ar 20 dižpriedēm. Ideāli piemērota taka ikvienam gan ģimenei ar bērniem, jo ir pieejams koka laukumiņš bērniem, gan tiem kuri vēlas mierīgi pastaigāties un izbaudīt jūras gaisotni un pabaudīt skaistos skatus, kuri paveras priekšā, gan takā, gan pludmalē ir izvietoti vairāki soliņi, lai varētu atpūsties no pastaigas un pavērot apkārtni. Saulrieta taka atrodas aptuveni 42 km no Rīgas.

 

2.   Laipa Lielajā Ķemeru tīrelī

Šīs ir populārākais apskates objekts Ķemeru nacionālajā parkā. Lielais Ķemeru tīrelis ir viens no lielākajiem sūnu purviem Latvijas piekrastē. Tā platība ir 5000 ha. Purva vecums ir ap 8000 gadu. Tam ir raksturīgs iegarenu ezeriņu jeb akaču labirints, kas tam piešķir īpašu ainaviskumu.

Lielā ķemeru tīreļa laipa ir būvēta no koka dēļiem, kopējais garums 3,4 km. Taku veido divi apļi līdzīgi kā astotniekā, tāpēc ir iespēja izvēlēties īso maršrutu 1,4 km vai iet pilno maršrutu 3,4 km, kurā ir iespēja uzkāpt uz skata torņa.

Ideāli, lai dotos ārpus mājas, pierīgas robežās, nelielā pastaigā un paelpotu svaigo purva gaisu, un vēl apskatīt interesantus augus un putnus. Skaistus skatus noteikti izdotos noķert saulrieta laikā.

 

3.   Cenas Tīreļa laipa

Cenas tīreļa laipa atrodas vien 20 minūšu attālumā no Rīgas un ir līdzīga ķemeru purva laipai, bet garāka un ved pa vairāku veidu biotopiem. Ik pa laikam pie laipas ir izvietoti informācijas stendi, kuros var iepazīties ar noderīgu informāciju par purvu, kā arī tālākajā punktā ir iespēja uzkāpt skata tornī.

Taka piemērota ikvienam, ģimenei ar bērniem, jauniešiem vai pāriem, lai dotos kārtīgā pastaigā pa laipu un izbaudītu dabu. Noteikti skaistus skatus un fotogrāfijas var noķert tieši saulrieta vai saullēkta laikā.

 

4.   Slokas Ezera taka

Pierīgas robežās netālu no Jūrmalas atrodas Slokas Ezera taka, kurā katrs var izvēlēties vairākus maršrutus, garāku vai īsāku, takas lokveida maršruta garums ir 3,1 km (1,5 st.). Kopējo pastaigas garumu iespējams palielināt līdz pat 12 km. Apmeklējiet Melnezeru un Bertrama avotu vai dodoties caur Slokas purvu uz Kūdras staciju (4 km), Ķemeriem (3,5 km) vai Jaunķemeru pludmali (4,5 km). Pavasarī un rudenī iespējams var būt aplūdusi kāda laipa, tāpēc nav ieteicams doties ar titeni vai bērnu ratiem.

Lieliska iespēja doties garā pastaigā un iepazīt dabu.

 

5.   Krasta promenāde Ogrē

Atjaunotā krasta promenāde stiepjas gar Ogres upi 2 km garumā, paverot fantastisku ainavu uz upes plūdumu un tās krastiem. Bagātīga upes ainava, soliņi atpūtai, izgaismota vakara stundās.

Krasta promenādes sākumā atrodas 1966. gadā uzbūvētais gājēju tilts pāri Ogres upei – lielākais arkveida tipa tilts Latvijā.

Kopš 2017. gada pāri Ogres upei 100 m garumā tiek uzstādītas koka laipas, kas atdzīvina pagājušā gadsimta 20.–30. gadu peldu kūrorta gaisotni Ogrē

 

6.   Daugavas promenāde Ogrē

Vēlviena pastaigu vieta pierīgā, kur apskatāms aizsargdambis un aizsargmols gar Daugavu, paveras ļoti izteiksmīga ainava pāri Daugavai. Promenāde ērta pastaigām, velobraucējiem, nūjotājiem. Nesen atjaunotā promenāde, stiepjas gar Daugavas krastu no Ogres līdz pat Ikšķilei. Pilsētas iedzīvotājiem un viesiem tā ir iecienīta atpūtas, pastaigu un makšķerēšanas, kā arī ūdenssporta nodarbību vieta.  Promenāde jeb Rīgas HES aizsargdambis  ierīkots, lai pasargātu piegulošās teritorijas no applūšanas.

Posma garums katrā teritorijā  – 2,6 kilometri. Abas promenādes savieno ceļš, kas piemērots velobraucējiem. 

  • Pastaigu vietas Pierīgā

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Pierīga

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv