18.maijā, Jūrmalā norisinājās CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensību posms!

Publicēts: 12:45 25.05.2015 Pievieno notikumu

CSDD jauno velosipēdistu sacensību Latvijas finālā Jūrmalu pārstāvēs Jūrmalas sākumskola "Atvase"


18.maijā, Jūrmalā norisinājās CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensību posms. Tajās augstāko punktu skaitu un uzvaru izcīnīja Jūrmalas sākumskolas "Atvase" komanda „Zobrati”: Kārlis Uģis Ābelīte, Kristiāns Kuļšs, Annija Paula Panke, Terēze Priedola, Katrīna Pūpola, Artūrs Prokopčiks un skolotāji - Sandis Bērziņš un Rodrigo Kronbergs.

CSDD jauno velosipēdistu sacensību „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2015” pirmās kārtas divdesmit ceturtajā posmā Jūrmalā piedalījās piecas komandas no Jūrmalas pilsētas: divas no Jūrmalas pilsētas Kauguru vidusskolas un pa vienai no Jūrmalas sākumskolas "Atvase", Slokas pamatskolas, Majoru vidusskolas. Skolēni sacensībās apliecināja savas teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, pirmās palīdzības sniegšanu, velosipēda tehnisko uzbūvi, kā arī viņiem bija jāveic braucieni divās trasēs.

Kopvērtējumā 653 punktus ieguva un pirmajā vietā ierindojās Jūrmalas sākumskolas "Atvase" komanda „Zobrati”. Šī komanda kā 24. iekļūst otrajā kārtā – Latvijas finālā, kurš norisināsies no 5.-6.jūnijam.


Kopējie rezultāti:

1.vieta komandai „Zobrati” no Jūrmalas sākumskolas "Atvase"; 653 punkti;

2.vieta komandai „Zibenīši” no Slokas pamatskolas; 438 punkti;

3.vieta komandai „Drošie un Veiklie” no Majoru vidusskolas; 382 punkti;

4. vieta komandai „Bulta” no Jūrmalas pilsētas Kauguru vidusskolas; 369 punkti;

5.vieta komandai „Pitons” no Jūrmalas pilsētas Kauguru vidusskolas; 236 punkti.


Sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums” CSDD visā Latvijā rīko jau 22.gadu, lai ieinteresētu jaunos satiksmes dalībniekus par satiksmes drošību un lai veicinātu drošību uz ceļiem. Sacensības, kā ierasts, notiek trijās kārtās, pirmās no tām dažādos Latvijas reģionos no 10.aprīļa līdz pat 27.maijam. Pieteikšanās nākamajām pirmās kārtas sacensībām un norises grafiks atrodams CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.


Tuvākie mači paredzēti:

  • ceturtdien, 21.maijā, plkst. 11:00, Limbažu pilsētas stadionā, piedalīties aicinātas skolu komandas no Limbažu Salacgrīvas un Alojas novada;

  • piektdien, 22.maijā, plkst. 11:00, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē pie Rīgas Motormuzeja, piedalīties aicinātas skolu komandas no Babītes, Mārupes, Olaines, Ķekavas, Salaspils,

Garkalnes, Ropažu, Mālpils, Siguldas, Inčukalna, Carnikavas, Ādažu, Saulkrastu, Baldones, Krimuldas, Stopiņu un Sējas novada, kā arī no Rīgas pilsētas;

  • pirmdien, 25.maijā, plkst. 11:00, Rēzeknes 5.vidusskolā, piedalīties aicinātas skolas no Rēzeknes pilsētas, Viļānu un Rēzeknes novada;

  • otrdien, 26.maijā, plkst. 11:00, Ludzas atpūtas parkā, piedalīties aicinātas skolu komandas no Kārsavas, Ludzas, Zilupes un Ciblas novada;

  • trešdien, 27.maijā, plkst. 11:00, Gulbenes pilsētas stadionā, piedalīties aicinātas skolu komandas no Gulbenes pilsētas un novada.


„Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” otrā kārta – Latvijas fināls paredzēts no 5.-6.jūnijam un tajās piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona pirmās kārtas sacensībās. Savukārt trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā, Vīnē, no 3.-6.septembrim, kurās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda.

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem 2003.-2005.gadā, jāizveido komanda, kurā ir seši cilvēki – trīs meitenes un trīs puiši, jāizdomā komandas nosaukums un mājaslapā http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo un uz sacensībām ir jābūt līdzi parakstītam skolas apstiprinājumam par konkrētās komandas un skolēnu dalību Jauno satiksmes dalībnieku forumā. Katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

Sīkāka informācija par pasākumu CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sacensību satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru, kas vairāku gadu garumā ir CSDD izglītības projektu partneris. Sacensības realizē biedrība „Par stipru Latviju”, tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, bet atbalsta – Latvijas Automoto biedrība un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).


Informāciju sagatavoja:

Elīna Gārbena

E-pasts: elina@stipriem.lv

Mob. tel. +371 26135134

Sīkāka informācija par pasākumu, rakstot uz e-pastu velo@parstipru.lv
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv