5 modernas apgaismojuma idejas vannas istabai

  • 5 modernas apgaismojuma idejas vannas istabai

Publicēts: 17:45 18.03.2022 Pievieno notikumu

Vannas istaba ir viena no mājokļa svarīgākajām telpām, kas pilda vairākas funkcijas – no rīta tā ir telpa, kur sagatavoties dienai, savukārt vakarā tā ir telpa, kur atgūties no ikdienas skrējiena, atpūtināt ķermeni un prātu. Šajā sakarā liela nozīme ir apgaismojumam, kas rūpējas par telpas noskaņu un enerģiju, kā arī kalpo kā dizaina elements.

Pašsaprotami, ka neviens nevēlas savā mājoklī justies neērti un nepatīkami, taču telpas iekārtošanas kļūdu pamatā bieži vien ir tieši nezināšana.

Plānojat vannas istabas remontu vai atjaunošanu? Esam apkopojuši 5 modernas apgaismojuma idejas vannas istabai – turpiniet lasīt šo rakstu, lai zinātu, kā ar apgaismojuma palīdzību vannas istabu padarīt ne tikai praktisku, bet arī modernu!


 Iebūvēti gaismekļi

Vairumā gadījumu centrālajai lustrai vannas istabā patiesībā nemaz nav pamatojuma, jo šajā telpā ir vairāki nozīmīgi elementi, un tie visi fiziski nespēj atrasties telpas centrā – vanna/duša, izlietne, spoguļgaldiņš, pods u.c. Vannas istaba ar centrālās lustras palīdzību tiek izgaismota nevienmērīgi, tādējādi apgrūtinot sadzīves organizēšanu, līdz ar to centrālo lustru ieteicams papildināt ar iebūvētiem gaismekļiem.

 

Gaismekļi vannas istabu izgaismos daudz vienmērīgāk, mūsdienās tie pieejami dažādās formās un tos iespējams izvietot dažādos rakstos, tie ir ne tikai praktiski, bet arī moderni! Turklāt atsevišķus gaismekļus savieno ķēdēs, tādējādi tos var ieslēgt pa grupām, ievērojami ietaupot elektroenerģiju.


Iekārti gaismekļi

Apgaismojumam vannas istabā var būt ne tikai funkcionāla, bet arī dekoratīva nozīme, ja, piemēram, centrālās lustras vietā izvēlēsieties iekārtus gaismekļus dažādās formās un krāsās. Iekārtos gaismekļus iespējams izvietot dažādās telpas zonās – modernākai noskaņai izvēlieties iekārtus gaismekļus, kas pieskaņoti vannas istabas apdarei un mēbelēm! Ar iekārto gaismekļu palīdzību iespējams panākt plašuma efektu, kas parūpējas par omulīgu noskaņu. 

 

Gaismekļu virtenes

Gaismekļu virtenes, salīdzinot ar citām apgaismojuma ierīcēm, sniedz lielu mobilitāti un brīvību, jo tās jebkurā mirklī iespējams pārvietot. Tās, protams, nevar kalpot kā vannas istabas galvenais apgaismojuma avots, tomēr tās izskatīsies moderni, ja tiks izvietotas, piemēram, gar vannu, spoguļgaldiņu, virs grīdas līstes. Turklāt, mūsdienās gaismekļu virtenes pieejamas dažādās krāsās un pat režīmos, līdz ar apgaismojumu iespējams pielāgot garastāvoklim.


Gaismas līnijas

Gaismas līnijas tirgū parādījušās salīdzinoši nesen, tomēr pašreiz tas ir viens no populārākajiem apgaismojuma veidiem, arī vannas istabā. Tās iespējams iebūvēt un pakārt gan griestos, gan sienās, turklāt tās var savienot dažādos veidos, tādējādi izveidojot modernu rakstu. Noskaņu var panākt arī ar spuldžu palīdzību – gaismas līnijās var izmantot viena veida vai kombinētās spuldzes.

 

Prožektora gaismas

Apgaismojums ir arī rīks, ar kura palīdzību izcelt vai noslēpt konkrētus elementus – vanna vai pods noteikti nav tie pievilcīgākie telpas elementi. Prožektora gaismas ir ērti montējamas, pārvietojamas un grozāmas, ar to palīdzību iespējams izgaismot gan grīdu, gan sienas, gan griestus.

 

Modernākam izskatam prožektora gaismas var izmantot, lai izgaismotu kādu dekoratīvu vannas istabas elementu, piemēram, augu vai gleznu. Atcerieties – lai arī kādus apgaismojuma risinājumus esat nolēmis izmantot, vannas istabā svarīgākais ir radīt pēc iespējas dabīgāku apgaismojumu, kas līdzīgs dienasgaismas efektam, tādēļ arī prožektora gaismas tāpat kā gaismekļu virtenes nevar kalpot kā vannas istabas galvenais apgaismojuma avots.

 

Vannas istabas remonts un arī atjaunošana var prasīt pamatīgu finansiālu ieguldījumu. Šādā situācijā var noderēt kredītlīnija (uzzināt vairāk). Tomēr atcerieties, ka jebkurš aizdevums ir nopietnas saistības, tādēļ rūpīgi izvērtējiet savas iespējas to atmaksāt!

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv