7 fakti par fotoatjaunošanu: īss zinātnisks skaidrojums no Rīgas kosmetologa

  • 7 fakti par fotoatjaunošanu: īss zinātnisks skaidrojums no Rīgas kosmetologa

Publicēts: 16:57 21.02.2019 Pievieno notikumu

Latvijas nestabilais klimats, slikti ieradumi un saules pastāvīgā agresīvā ietekme uz ādu neizbēgami paātrina mūsu novecošanās procesu. Šī iemesla dēļ fotoatjaunošana joprojām ir populāra, pārbaudīta un pieprasīta procedūra Latvijas sieviešu vidū.

Ņemot vērā lielo komercpiedāvājumu daudzumu, daudzus var ieinteresēt ne tikai gala efekts, kurš ir tik spilgti aprakstīts reklāmās, bet arī uzticama, zinātniski pamatota informācija no vadošās ārstes-kosmetoloģes Ingas Groskopes, kura strādā estētiskās medicīnas klīnikā Panacea Premium.

1.     Fotoatjaunošanas procedūras pamatā ir bioķīmisko iekaisuma procesu imitācija. IPL-sistēma (aparāts šīs procedūras veikšanai) izstaro gaismu, kura iekļūst dažāda dziļuma ādas slāņos un kuru absorbē konkrēti mērķi –pigmenta plankumu melanīns, paplašināto kapilāru hemoglobīns un oksihemoglobīns, kā arī dermā esošs ūdens. Šī procesa laikā visi mērķi stipri sasilst, un var teikt, ka tajos rodas mākslīgi izraisīts lokāls iekaisums. Tomēr ādas virsma netiek bojāta.

2.     No medicīnas viedokļa termins „fotoatjaunošana” nav visai korekts – tas ir tiešs angļu vārda “photorejuvenation” tulkojums. Ar šīs procedūras palīdzību ir iespējams ne tikai panākt atjaunojošu efektu, uzlabojot ādas struktūru, paaugstinot tonusu, sašaurinot poras un izlīdzinot sīkas grumbas, bet arī likvidēt asinsvadu paplašināšanos un nevēlamo pigmentāciju.

3.     Pēc fotoatjaunošanas procedūras ir iespējami nevēlami efekti, kas nav uzskatāmi par procedūras blakusefektiem, taču var sabojāt noskaņojumu, ja jūs neesat tiem gatavi: var rasties apsārtums un tūska, kas var saglabāties līdz trim dienām, kā arī pigments, kas nolobās divu nedēļu laikā, var palikt tumšāks.

4.     Vai var rasties bīstamas blakusparādības? Jā, noteikti. Fotoatjaunošanas laikā pastāv apdeguma risks. Tas ir iespējams gadījumā, ja klienta ādai ir iedegums vai ja neilgi pirms procedūras āda tika pakļauta agresīvai iedarbībai (ķīmiskais pīlings, saunas apmeklējums). Apdegumu var iegūt arī uz dažu medikamentu lietošanas fona.

5.     Aklums ir visnopietnākās oficiāli reģistrētās fotoatjaunošanas procedūras sekas. Tomēr šis gadījums ir medicīniskas kļūdas rezultāts. Lai izvairītos no līdzīgas situācijas, procedūru nedrīkst veikt orbītas apvidū.

6.     Lai ko jums arī solītu skaistie un skaļie reklāmu teksti, procedūras efekts  nebūs pamanāms jau nākamajā dienā. Dažos gadījumos, lai sasniegtu ilgstošu rezultātu, būs nepieciešamas 3-4 procedūras ar 3-4 nedēļu intervālu.

7.     Fotoatjaunošanu nedrīkst uztvert kā „parastu” kosmētisko procedūru vienīgi tās popularitātes dēļ. Tā ir medicīniskā manipulācija, kas ir visai traumatiskā. Šo procedūru var veikt tikai sertificēti ārsti un tikai ar sertificētu un pārbaudītu aprīkojumu.

„Patiesi novēlu visām Latvijas sievietēm skaistumu un veselību! Uz tikšanos procedūrās, kas padarīs jūs vēl skaistākas un palīdzēs justies pārliecinātām par sevi!”, noslēgumā saka kosmetoloģe Inga Groskopa.

 

Informāciju sagatavoja aģentūra Advanced Learning & Communications, www.alc.lv

Kategorijas: Cits;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv