7 neaizmirstamu dāvanu idejas kāzu gadadienas svinībām

  • 7 neaizmirstamu dāvanu idejas kāzu gadadienas svinībām

Publicēts: 10:52 31.07.2020 Pievieno notikumu


Tradīcija pasniegt dāvanas īpašajās gadadienās atkarībā no laulībā nodzīvotajiem gadiem ir aizsākta jau vairākus gadsimtus atpakaļ. Ar ko īpaša ir katra kāzu jubileja? Pirmkārt, kāzu gadadienas ir simbolisks atgādinājums pārim par dienu, kad izvēlējāties iet vienu ceļu, vienā virzienā, un sargāt savu mīlestību līdz mūža galam. Otrkārt, tā ir iespēja atskatīties atpakaļ uz paveikto attiecību pilnveidošanā: jūsu savienība ar katru gadu kļūst stiprāka, pieredzes bagātāka un saliedētāka.

 

Mūsdienās daudziem patīk asociēt kāzu jubilejas ar īpašiem simboliem, krāsām, piešķirot tām īpašus nosaukumus. Papīra kāzas, ādas kāzas, vara kāzas, kokvilnas kāzas, sudraba, zelta vai dimanta kāzas - zem šiem vārdiem slēpjas dučiem aizraujošu ideju svinībām, turklāt vairs nav jālauž galva par to, ko dāvināt kāzu jubilejā. Tradīcijas un svinību plānošana ir veids, kā ģimenē savā starpā stiprināt saites un veidot ģimenē jaunas vērtības, kuras nodot nākamajām paaudzēm.

 

Ko dāvināt savai otrai pusītei?

 

Ja jums ir saglabājušās vai pārņemtas senču tradīcijas, tad turpiniet tās, bet, ja vēlaties sagādāt modernas kāzu jubilejas dāvanas ar vieglu tradicionālu pieskārienu, atliek likt lietā pavisam nedaudz iztēles un ielausīties savās un partnera sajūtās. Pirmie gadi pēc kāzām tiek pavadīti laimīgā emociju virpulī, maksimāli izbaudot viens otra tuvumu. Kāzu gadadienas apsveikumi ir ļoti personalizēti, mīļi, pāris piemeklē oriģinālas dāvanas, un vairums pāru izvēlas pārbaudītas vērtības - apdrukātus T-kreklus, juvelierizstrādājumus ar gravējumu, ziedu kastītes, kā arī kopīgu laika pavadīšanu, dodoties uz kino, spa vai pirti.

 

Kā būtu ar kādu oriģinālu dāvanu, kas patiesi pārsteigtu tavu laulāto draugu? Dāvinātām lietām noteikti atradīsies pielietojums jūsu dzīvē un ikdienā kalpos kā mīlestības un rūpju apliecinājums, toties kopā piedzīvotie mirkļi un emocijas stiprinās ģimenes saites.

 

1. Paša radīts mākslas darbs vai cita lieta. Tā radīšanai var izmantot materiālus, kas raksturīgi konkrētam kāzu gadadienas ciparam, piemēram, papīra kāzām var izveidot gleznu, ādas kāzām - no ādas strēmelēm veidotas rotas, koka - atjaunot antīkas mēbeles. Ideju krātuves iedvesmai: Lifehack.com, Architectureartdesigns.com, Pinterest, DudePins vai We Heart It aplikācijas.

 

2. Lidojums ar gaisa balonu. Viena no karstākajām 2020. gada dāvanām neatstās nevienu vienaldzīgu! Pagaidām vasara mūs lutina ar skaistu laiku, tad kāpēc gan savu īpašo dienu neatzīmēt augstu debesīs, vērojot saullēktu vai saulrietu? Perfektas bildes jūsu Instagram profila ir garantētas! Kā variants vienai personai - lidojums ar deltaplānu vai lēciens ar gumiju vai izpletni tendēmā ar instruktoru Latvijā vai Lietuvā.

 

3. Fotosesija. Bildes nekad nenoveco un to maģiskais spēks ļauj jums atkal izjust tās dienas emocijas atkal un atkal. Covid laikā daudzi fotogrāfi un pasākumiem atvēlētās telpas ir kļuvušas daudz pieejamākas individuālām foto sesijām. Pamēģiniet katru gadu nobildēties vienā un tajā pašā vietā vai uztaisiet "bildi bildē" projektu. Kā arī, palūdziet, lai fotogrāfs pēc tam bildes arī uzreiz izdrukā, lai tās nepaliktu tikai digitālā formātā!

 

4. Labdarības projekts. Jubilejas vieno ne tikai cilvēkus savā starpā, bet sasaista arī lietas, notikumus, kas abiem ir svarīgi. Iespējams, ir kāda organizācija vai labdarības projekts, kuram sekojat līdzi vai ar kuru aizraujas jūsu partneris, un tieši šajā dienā jūs to vēlatos īpaši atbalstīt. Laiks, ko pavadīsiet kopā, stiprinās jūsu attiecības pavisam citā līmenī. 

 

5. Aizraujoši piedzīvojumi pie dabas. Vasara ir īstais laiks, kad izbaudīt sauli, ūdeni, zaļojošo Latvijas floru no visas sirds! Dodieties pie ezera un izbrauciet ar sup dēli; organizējiet velo maršrutu gar piekrasti un nakšņojiet teltī zem klajas debess; izejiet ekstrēmo trasi kādā no piedzīvojumu parkiem vai dodieties nakts braucienā ar laivām. Romantiķiem un dzīvnieku mīļiem būs piemērota izjāde ar zirgiem. Ak jā, un neaizmirstiet iemūžināt skaistākos mirkļus foto!

 

6. Tetovējums. Ja esat pietiekami drosmīgi, varat izvēlēties kopīgus simbolus vai zīmes, vai zīmējumu, kas ir īpašs tikai jums abiem, un uztetovēt to vienā un tajā pašā vietā uz ķermeņa. Iesācējiem ieteicams izvēlēties ķermeņa vietas, kas ir viegli nosedzamas arī vasarā - ķermeņa torss, kāju vai roku augšdaļa. Atcerieties, tetovējums ir uz mūžu, tāpēc apsveriet savu nodomu vairākkārt!

 

7. Četrkājains draugs. Dzīvnieki nedrīkst būt uztverti kā rotaļlietas vai dāvanas, un tomēr ilgi gaidītā četrkājainā drauga ienākšana jūsu dzīvē ienesīs citas vibrācijas un pārbaudījumus, un pienākumus. Ieplānojiet kāzu gadadienā neierastu braucienu uz tuvāko dzīvnieku patversmi un dodiet otro iespēju kādam no tur dzīvojošiem četrkājainiem iemītniekiem.

 

Kāzu apsveikumi, novēlējumi pārim no viesiem

 

 

Katrs pāris savu mīlestību izrādā savā, īpašā veidā. Ko dāvināt kāzu jubilejā pārim? Ir salīdzinoši viegli izvēlēties dāvanas un novēlējumus laulātajiem, kurus pazīstat jau gadiem ilgi. Apsveriet domu izvēlēties klasiskas kāzu gadadienas dāvanas vai tradicionālas piemiņas lietas, kas atbilst katras gadadienas nozīmei. Piedāvājam nelielu ieskatu dāvanu izvēlē vedējiem vai kāzu viesiem, kuri vēlas iepriecināt pāri viņu kādu gadadienā.

 

1. kāzu gadadiena jeb Papīra kāzas - foto albumi, gleznas, biļetes uz koncertiem vai pasākumiem, grāmatas, dāvanu sertifikāti, kalendāri.

 

2. kāzu gadadiena jeb Kokvilnas kāzas - kokvilnas izstrādājumi, piemēram, gultasveļa, T-krekli, aksesuāri, priekšauti, apdrukāti auduma maisiņi.

 

3. kāzu gadadiena jeb Ādas kāzas - dažādi aksesuāri vai mākslas un dizaina priekšmeti no ādas; ķermeņa procedūras pārim.

 

4. kāzu gadadiena jeb Lina kāzas - cepures, apavi, somas, jostas. Augļus un auglību simbolizējošas lietas un aktivitātes - vakariņas restorānā, degustācijas, ziedi, ekskursijas uz vīna vai alus darītavu.

 

5. gadu kāzu gadadiena jeb Koka kāzas - aksesuāri, mēbeles (piemēram, šūpuļkrēsls), interjera priekšmeti, trauki. Pirts rituāli, izbrauciens zirga pajūgā, laivu brauciens vai īsta koka iestādīšana.

 

6. gadu kāzu gadadiena jeb Čuguna kāzas - mākslas priekšmeti, laimes pakavi, svečturi, trauki, fondī komplekti. Cukuru simbolizējoši priekšmeti un aktivitātes, piemēram, šokolādes masāža.

 

7. gadu kāzu gadadiena jeb Vara kāzas - senlietas, monētas, mākslas darbi, virtuves piederumi. Putēju ansambļa koncerta biļetes.

 

8. gadu kāzu gadadiena jeb Bronzas kāzas - galda piederumi un trauki, rotaslietas, saktas. Medaļas un kausi, kolekcijas monētas.

 

9. gadu kāzu gadadiena jeb Salmu kāzas (arī fajansa) - smalki priekšmeti un trauku no porcelāna, kristāla vai fajansa. Amatnieku darbnīcas apmeklējums vai meistarklases.

 

10. kāzu jubileja jeb Rožu kāzas. Simbols - sārtas rozes. Fotosesijas, alvas, dzintara izstrādājumi. Skaistumkopšanas procedūras vai rituāli, kur izmanto rozes; dārzkopja rokasgrāmata.

 

15. kāzu jubileja jeb Stikla kāzas (arī dzintara) - kristāla glāzes, šampanietis, mākslas priekšmeti. Īpašu sajūtu dāvanas - ceļojums, lidojums ar gaisa balonu.

 

20. kāzu jubileja jeb Porcelāna kāzas - trauku servīzes, rotaslietas, dizaina priekšmeti no porcelāna. Pārsteidziet pāri ar slepenu ballīti!

 

25. Kāzu jubileja jeb Sudrabkāzas - dāviniet iespaidiem bagātas atmiņas, piemēram, atpūtu pilī,  maltīti restorānā, kruīza ceļojumu. Būs piemēroti mākslas un interjera priekšmeti, juvelierizstrādājumi, citi priekšmeti sudraba krāsā.

 

50. Kāzu jubileja jeb Zelta kāzas. Vislielākā dāvana pārim būs jūsu klātbūtne! Noteikti parūpējaties par kartiņu un skaistu, dvēselisku novēlējumu tik krāšņā kāzu gadadienā.

 

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv