Aigars Strupišs piedalīsies Eiropas Tieslietu padomju asociācijas Ģenerālajā asamblejā

  • Aigars Strupišs piedalīsies Eiropas Tieslietu padomju asociācijas Ģenerālajā asamblejā

Publicēts: 16:43 13.06.2024 Pievieno notikumu

No 12. līdz 14. jūnijam Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigars Strupišs piedalīsies Eiropas Tieslietu padomju asociācijas (ENCJ) Ģenerālajā asamblejā Romā (Itālijā). Šogad ENCJ Ģenerālajā asamblejā plānots diskutēt par tiesu pieejamību.

ENCJ dalībvalstis apspriedīs tiesu pieejamību ENCJ dalībvalstīs, migrantu iespējas vērsties tiesā un mākslīgā intelekta ietekmi uz tiesu pieejamību.

ENCJ Ģenerālajā asamblejā plānots ievēlēt arī jaunu ENCJ prezidentu un valdes locekļus, kā arī aplūkot ENCJ darba rezultātus 2023./2024. gadā un iezīmēt ENCJ darba uzdevumus turpmākajam gadam.

Tāpat Ģenerālajā asamblejā ziņos par darba grupu paveikto. Plānots apstiprināt vadlīnijas tiesneša karjeras profesionālās pievilcības stiprināšanai, kuras izstrādāja ENCJ dalībvalstu pārstāvji Tieslietu padomes priekšsēdētāja Aigara Strupiša un Beļģijas Tieslietu padomes pārstāves vadībā.

            ENCJ Ģenerālajā asamblejā tiks pasniegta arī balva kādai no ENCJ dalībvalstīm par pozitīvām pārmaiņām tiesu sistēmā.

Jau ziņots, ka 2023. gada 7. jūnijā Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigars Strupišs kā Latvijas Tieslietu padomes pārstāvis ievēlēts ENCJ valdē. Aigaram Strupišam ENCJ valdes locekļa pienākumi jāpilda līdz 2025. gadā notiekošai ENCJ Ģenerālajai asamblejai.

 

Papildu informācija:

ENCJ ir organizācija, kas apvieno Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu tiesu varu pārstāvošas un no likumdevēja un izpildvaras neatkarīgas institūcijas. ENCJ izveides mērķis ir sekmēt ES dalībvalstu Tieslietu padomju sadarbību, savstarpējo pieredzes apmaiņu un kopējās informācijas analīzi. Latvijas Tieslietu padome ENCJ dalībniece ir kopš 2011. gada. Plašāka informācija par ENCJ un Ģenerālo asambleju pieejama šeit.

 

Lana Mauliņa

Tieslietu padomes sekretariāta

Padomniece komunikācijas jautājumos

E-pasts: Lana.Maulina@at.gov.lv

Tālrunis: 67020711

Mobilais: 27846380
Kategorijas: Valsts pārvalde;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv