Akcija “Iestādi pats savu koku Preiļu parkā !”

Publicēts: 17:20 27.04.2015 Pievieno notikumu

Piedalīsimies akcijā “Iestādi pats savu koku Preiļu parkā !”

Preiļu novada dome sadarbībā ar SIA “Preiļu saimnieks” rīko akciju “Iestādi pats savu koku Preiļu parkā!”, veltītu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 25 gadadienai. Kociņu stādīšana norisināsies 8. maijā no plkst. 9.00 - 19.00. Kociņus to stādīšanas dienā par maksu būs iespējams iegādāties no atvestā stādu materiāla pie ieejas parkā no A.Paulāna ielas. Stādus varēs iegādāties katrs personīgi, vairāki kopā, ģimene, iestāde, uzņēmums vai draugu kompānija – jebkurš iedzīvotājs, kuram ir vēlme Preiļu parkā redzēt augam savu koku vai krūmu.

SIA “Preiļu saimnieks” komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igolniece pastāstīja, ka saskaņā ar ainavu arhitektes Ilzes Janeles profesionālo ieteikumu, Preiļu parks tiek kopts un apsaimniekots pēc vēsturisko ainavu parku uzturēšanas principiem. Ainavu parki ir bijuši norobežoti no apkārtnes, tie bija pielāgoti netraucētai atpūtai, tāpēc tiem jābūt kā slēgtai teritorijai, ko no pilsētas ielām norobežo koki vai krūmi. Ņemot vērā speciālistes ieteikumus, Preiļu parkā akcijas laikā tiks stādītas gan Holandes liepas, gan dažādi kociņi un krūmi, kuri piemēroti gan saulainām, gan ēnainām vietām.

Agrā pavasarī A.Paulāna ielas malā gar parku ir nozāģēti vecie koki, kas apdraudēja dzīvojamās mājas ielas pretējā pusē. Darbi tika veikti ar Kultūras un pieminekļu aizsardzības inspekciju un Dabas pārvaldes saskaņojumu.  Ieplānotās akcijas laikā gar parku A.Paulāna ielas malā tiks veidota aizsargjosla no forsītijām “Maluch”. Parka ziemeļu daļā starp estrādi un A.Paulāna ielu tiks atjaunota sensenos laikos veidotā liepu aleja un izzāģēto veco un bīstamo koku vietā alejas turpinājumā tiks stādītas Holandes liepas. Ieplānots krūmu stādījumus veidot arī ap soliņiem parkā. Tas nepieciešams, lai pagājušajā gadā uzstādītie soliņi iekļautos kopējā parka ainavā un lai cilvēkiem, sēžot uz soliņa, būtu tāda kā sava ‘paradīze’, kur uz brīdi atpūsties. Stādījumus paredzēts veidot no Japānas spirejas šķirnes “Macrophylla”, kas piemērota saulainām vietām, rievainajām rozēm, fizokarpu (zaļlapaino) pamatsugas, ceriņiem, forsītijām, hortenzijām un jasmīniem. Pie parka estrādes ir plānots iestādīt kastaņas.

Ja arī Jūs vēlaties ielikt savu artavu Preiļu parka labiekārtošanā un iestādīt savu koku, aicinām piedalīties akcijā !

Maija Paegle,

Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv