Aptauja: 11% privātmāju īpašnieku Rīgā un Pierīgā ir saskārušies ar īpašuma apdraudējumiem

  • Aptauja: 11% privātmāju īpašnieku Rīgā un Pierīgā ir saskārušies ar īpašuma apdraudējumiem

Publicēts: 13:05 30.09.2016 Pievieno notikumu
Ugunsgrēki, zādzības, apkures katlu problēmas, ūdens un gāzes noplūdes – tās ir nelaimes, kuras piecu gadu laikā savās mājās vai paziņu lokā piedzīvojuši 11 % Rīgas un Pierīgas privātmāju īpašnieku. Atrodoties ārpus mājas, saimnieki vēlas būt droši par mājās notiekošo, tādēļ arvien biežāk pielieto no attāluma vadāmas mājas viedierīces.

Vadošais interneta un televīzijas pakalpojumu sniedzējs Lattelecom, sadarbībā ar pētījumu uzņēmumu BERG Research, noskaidrojis – visbiežāk privātīpašumi Rīgā un Pierīgā tiek pakļauti zādzību (16%), kā arī sadzīves nelaimes gadījumu (9%) riskam. Tādēļ saimniekiem ir svarīgi sekot līdz galvenajiem mājas drošības parametriem reālā laikā (42 %).

“Viedierīču attālinātas vadības priekšrocības noteikti ir pārākas par kaimiņu vai mājas sargsuņa modrību. WiFi un Z-Wave tīklā strādājošās novērošanas kameras, kā arī dažādi sensori logu un durvju, kustības, ūdens noplūdēs un dūmu noteikšanai telpā iespējams kontrolēt attālināti ar aplikāciju palīdzību savā telefonā, planšetē vai datorā,” stāsta Lattelecom Mazumtirdzniecības nodaļas vadītājs Andris Bodnieks.
Jau šobrīd 15 % aptaujāto privātmāju īpašnieku, rūpēs par mājokļa drošību, izmanto viedierīces  un sensorus. Savukārt 36% aptaujāto saimnieku apsver iespēju iegādāties dūmu detektorus, video novērošanas kameru (19%), kā arī ierīkot signalizāciju (12%).

Viedierīces mājai noderēs arī ikdienišķākās situācijās, piemēram, sekojot līdzi tuvinieku gaitām, pieskatot bērnus un mājdzīvniekus, kā arī palīdzēs attālināti vadīt elektroiekārtas. Kustību, novērošanas, kā arī logu un durvju sensors būs drošākais un efektīvākais risinājums pret zagļiem. Savukārt dūmu sensoru iespējams saslēgt ar teju visām populārākajām drošības sistēmām.


*Izmantoti dati no  BERG Research rīkotas  interneta aptaujas starp Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem, kuri dzīvo privātmājās (respondentu skaits = 400).


Kategorijas: Cits;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv