Ar Vislatvijas mājputnu izstādi un ceļojošo street food restorānu krāšņi aizvadīta Pasaules Olu diena 

  • Ar Vislatvijas mājputnu izstādi un ceļojošo street food restorānu krāšņi aizvadīta Pasaules Olu diena 

Publicēts: 14:29 15.10.2021 Pievieno notikumu

Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijā ar vēl nebijušu vērienu norisinājās Pasaules Olu diena. To ik gadu visā pasaulē atzīmē oktobra otrajā piektdienā, izceļot olas izcilo daudzpusību. Svinot Pasaules Olu dienas 25. gadskārtu, Rīgas un Iecavas iedzīvotājiem un viesiem tika sarūpēta aizraujoša svētku programma, ko lieli un mazi interesenti baudīja divu notikumiem piesātinātu dienu garumā. 

 

Arī šogad svētku organizators, A/S “Balticovo”, mudināja iedzīvotājus kā Rīgā, tā arī Iecavā sumināt mazo dabas spēkstaciju – olu – ar īpašu programmu. Sestdien, 9. oktobrī, Rīgas centrā bija sabraukušas teju 30 dažādu mājputnu šķirnes, kas ar savām dziesmām aicināja ikvienu garāmgājēju aplūkot to skaistumu. Turpretim Rīgā un Iecavā iedzīvotājus un viesus jau tradicionāli iepriecināja ceļojošais street food restorāns, kas cienāja ar svaigi pagatavotiem un gardiem olu ēdieniem.  

 

Ceļojošais brokastu restorāns bija sastopams septiņās plaši apmeklētās pieturvietās. 8. oktobrī to varēja apciemot Rīgā pie VEF Kultūras pils, LU akadēmiskā centra, Mūkusalas biznesa centra, Kaļķu ielā un Āgenskalna tirgū. Savukārt 9. oktobrī rīta cēlienā brokastu restorāns bija devies uz pašmāju olu galvaspilsētu Iecavu, turpretī dienas vidū tas ar pasakainu aromātu piepildīja Esplanādes parku.  

 

“Turpinot iesāktās tradīcijas, prieks, ka arī šogad mums izdevies ar vērienu atzīmēt Pasaules Olu dienu. Cienājām ar gardiem un svaigiem olu ēdieniem un priecējām lielus un mazus garāmgājējus ar krāšņu dējējputnu un dēto olu izstādi. Īpašs paldies Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrībai, kas palīdzēja mums šos skaistos mājputnus atgādāt uz Rīgu un nodrošināt tiem komfortablus apstākļus,” komentē uzņēmuma “Balticovo” komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps. 

 

Dējējvistu un dēto olu izstāde Esplanādes parkā tapa sadarbībā ar Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrību “Trusis un citi”, un tajā varēja aplūkot vairāk nekā 20 dažādu mājputnu šķirnes un to olas. Starp tām bija apskatāmas arī krāšņās cukurvistiņas, kas tiek dēvētas par Latvijas nacionālo dārgumu. Tā ir viena no senākajām pašmāju vistu šķirnēm, kas pēdējo 80 gadu laikā bija teju izzudusi. Šobrīd selekcionāri un entuziasti cīnās par šīs vistu šķirnes atjaunošanu. Tāpat izstādē varēja sastapt vēl kādu senu Latvijas mājputnu šķirni – Kūrlandes zosis, kas ar savu cēlo izskatu apmeklētājos raisīja sevišķi lielu interesi.

Kategorijas: Sabiedrība;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv