BALTKRIEVU GADATIRGUS DAUGAVPILĪ IZVĒRŠAS PLAŠUMĀ

  • BALTKRIEVU GADATIRGUS DAUGAVPILĪ IZVĒRŠAS PLAŠUMĀ

Publicēts: 14:41 25.10.2022 Pievieno notikumu

2022.gada 15.oktobrī Vienības nama koncertzālē norisinājās Daugavpils pilsētas pašvaldības Baltkrievu kultūras centra (BKC) organizētais XII Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”, kurā piedalījās radošie kolektīvi no Latvijas un Lietuvas.

Tradicionālie košie rudens svētki ir sava veida katalizators kultūras mantojuma un baltkrievu tautas tradīciju saglabāšanai un popularizēšanai, kas izpelnījies popularitāti Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Baltkrievijā. Šo valstu Baltkrievu amatieru kolektīvi vairākkārt ir piedalījušies BKC rīkotajā kirmašā.

Vienības nama foajē jau stundu pirms koncerta skatītājus sagaidīja daudzveidīgas izstādes un meistarklases. Acīm tīkama rudens velšu pārpilnība un gardu konservējumu izlase no biedrības “Uzdim” saimniecēm, neticami skaisti adīti rokdarbi, lelles – talismana un atklātnes – vicinankas aplikācijas izgatavošanas meistarklases, fotostūris – katram apmeklētājam bija iespēja atrast sev nodarbi.

Festivālu ar apsveikumiem atklāja Daugavpils Latviešu biedrības priekšsēdētāja vietniece Irēna Kalamažnikova, uzsverot ilggadējās draudzīgās attiecības ar baltkrievu diasporu. Pilsētas nacionālās kultūras daudzveidības tēmu turpināja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aleksejs Vasiļjevs, uzsverot, ka pilsētas daudznacionalitāte ir tās bagātība, nevis problēma, kā uzskata daudzi Latvijā. Latvijas Baltkrievu savienības priekšsēdētāja Jeļena Lazareva uzsvēra to, ka festivālam ir svarīga vienojoša loma visā Latvijas baltkrievu diasporā.

Šajā gadā koncertā piedalījās Baltkrievu kultūras centra radošie kolektīvi: “Kupaļinka”, “Ļanok”, “Spadčina”, “Praļeski”, “Skārbnīca”, “Pauļinka”. Tradicionāli “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” uzstājās amatieru kolektīvi no Latvijas Baltkrievu biedrībām – “Rjabinuška” no Preiļiem, “Akoļica” no Dagdas, soliste Diāna Dvoračak no Rēzeknes, “Zaviruha” no Jēkabpils. Viesu no etniskās dzimtenes nebija, taču ārzemju viesi bija draugi no Lietuvas pilsētas Visaginas – baltkrievu dziesmu ansamblis “Svitanak”.

Pirmo reizi kultūras forums paplašināja savu ģeogrāfiju valsts robežās un uz koncertu ieradās baltkrievu ansambļi no Kurzemes – “Mara” no Liepājas un “Žuravinka” no Ventspils. Savukārt pateicīgā publika veltīja viesiem no jūras krasta skaļus aplausus un vēl ilgi nelaida prom no skatuves.

Tradicionāli festivāla koncertu noslēdza vietējo autoru – dzejnieka Staņislava Volodjko un komponista Aleksandra Rudza dziesma – himna “Baltkrievu nams”.

Melodiskas un draiskas tautas dziesmas, oriģinālas un ugunīgas dejas radīja neaizmirstamu, dzirkstošu svētku atmosfēru. BKC vadītāja Žanna Romanovska sirsnīgi pateicās māksliniekiem, viesiem un skatītājiem, pateicoties kuriem festivāls dzīvo, attīstās un rada mūsu mīļai pilsētai pozitīvu tēlu.

Kā publika dalījās iespaidos, “Jūs mums uzdāvinājāt lielisku koncertu, nelielu tirdziņu un daudz pozitīvu emociju!”

Kategorijas: Kultūra;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv