Bauskas pilī Jāņa Gunāra Kalnmaļa gleznu izstāde „Eiropas skati”

Publicēts: 13:12 27.04.2015 Pievieno notikumu

No 30.aprīļa Bauskas pils muzejā apskatāma klasiķa, izcilā ainavista Jāņa Gunāra Kalnmaļa gleznu izstāde „Eiropas skati”. Eksponētie darbi ļauj skatītājam iztēlē apceļot pilsētas, kurās mākslinieks gleznojis, piemēram, Luksemburgu, Venēciju, Romu, Londonu. Izstādi atklās un ar mākslinieku varēs tikties 30. aprīlī plkst. 17:00.

J. G. Kalnmalis ir viens no retajiem mūsdienu māksliniekiem, kurš glezno dabā un dara to ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropā. Izstāde „Eiropas skati” ir mākslinieka jaunāko darbu kolekcija, kas gleznota tradicionālā tehnikā - ar eļļas krāsām uz audekla. Darbos iemūžinātas Eiropas pilsētas, ainavas, jūras un ostas. Nozīmīga izstādes daļa veltīta arī Latvijai kā daļai no Eiropas. Ikviens izstādes apmeklētājs varēs izdzīvot mākslinieka izjūtas un kļūt par šī ceļojuma dalībnieku.

J. G. Kalnmalis dzimis 1939. gada 20. jūnijā Rīgā. Beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmiju, kur mācījies figurālās glezniecības klasē pie Latvijas glezniecības klasiķiem – Eduarda Kalniņa, Leo Svempa un Induļa Zariņa. Izstādēs piedalās kopš 1967. gada, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1979.gada.

Mākslinieka J. G. Kalnmaļa darbi atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas un Krievijas Mākslas fondos, privātkolekcijās Eiropas valstīs, Amerikā, Austrālijā. Personālizstādes norisinājušās daudzās Latvijas pilsētās, Somijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā, Luksemburgā, Nīderlandē. Piedalījies starptautiskajos mākslinieku plenēros Luksemburgā un Polijā. Veiksmīga sadarbība vairāku gadu garumā izveidojusies ar galeriju „Ars Arrakoski” Somijā.

Biļetes cena: pieaugušajiem 1,00 EUR, mācību iestāžu audzēkņiem 0,50 EUR

Informāciju sagatavoja:

Justīne Jesikena
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

Kontakti:
bauska.pils@gmail.com
Tālr.: 63923793


Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv