Bauskas pils muzejā Latvijas Valsts Vēstures arhīva veidotā izstāde par Kurzemes hercogu Jēkabu un viņa valdīšanas laiku

Publicēts: 17:01 21.09.2016 Pievieno notikumu
No 23.septembra līdz 6.novembrim Bauskas pils muzejā skatāma LVVA veidotā izstāde „Kurzemes un Zemgales hercogs Jēkabs (1610-1681) un viņa laikmets”. Izstāde veltīta zināmākajam un vienlaikus mītiem visapvītākajam Kurzemes hercogam – Jēkabam Ketleram. Izstādes atklāšana 23. septembrī pulksten 16:00.

Bagātīgais LVVA vēstures liecību krājums ļauj ne vien izsekot dažādām hercoga Jēkaba kā valdnieka darbības jomām, bet arī sniedz ieskatu hercoga ģimenes dzīvē un atsedz dažus viņa personības aspektus. Izstādē skenētā veidā apskatāmi un izlasāmi lielākoties nepublicēti avoti – kartes, kuģu attēli, portreti, vēstules, kas vēsta gan par hercoga Jēkaba valdnieka darbības jomām, gan viņa ģimenes dzīvi un personību, gan hercogistes teritoriju, pārvaldi un saimniecību. Starp jaunatradumiem var minēt dokumentus, kas apliecina, ka savus pirmos kuģus hercogs Jēkabs uzbūvēja Liepājā. Par diplomātiskajiem sakariem liecina sarakste ar daudzām valstīm, tostarp Krieviju un Venēciju. Savukārt, 1654. gadā kurzemnieku ekspedīcijas laikā tapusī Tobāgo salas karte un Gambijā Sv. Andreja salā esošā hercoga Jēkaba forta plāni un skices no 17. gadsimta vidus pieskaitāmi pie pasaules nozīmes vēstures avotiem.

Šī ir jau otrā LVVA veidotā ceļojošā izstāde, kura tiek izstādīta arī Bauskas pilī, lai papildinātu pils vēstures ekspozīcijas ar plašāku informāciju par Kurzemes hercogistes vēsturi un ar to saistītajām personībām. Izstādes sniedz ieskatu dokumentos, uz kuriem balstītas vēsturnieku atziņas par izšķirošiem notikumiem, praktiskās dzīves un kultūras attīstības procesiem Kurzemes hercogistē 17.gadsimtā. 

Izstādes autore ir LU Latvijas vēstures institūta vadošā pētniece un LVVA galvenā arhīviste Dr. hist. Mārīte Jakovļeva, māksliniece Baiba Šomase, projekta vadītāja LVVA direktora vietniece Dr. hist. Valda Pētersone.

Biļetes cena: pieaugušajiem: 1,- €; mācību iestāžu audzēkņiem: 0,50 €;
Izstādes atklāšanas dienā: ieeja bez maksas

Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv
Kategorijas: Kultūra;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv