Bauskas pils muzejā notiks grāmatas “Kurzemes un Zemgales hercogistes pilsētu policijas nolikumi 16.‒18. gadsimtā” prezentācija

  • Bauskas pils muzejā notiks grāmatas “Kurzemes un Zemgales hercogistes pilsētu policijas nolikumi 16.‒18. gadsimtā” prezentācija

Publicēts: 12:32 28.09.2021 Pievieno notikumu

Ceturtdien, 30. septembrī plkst. 15:00 Bauskas pils muzejā notiks grāmatas “Kurzemes un Zemgales hercogistes pilsētu policijas nolikumi 16.‒18. gadsimtā = Policeyordnungen der Städte im Herzogtum Kurland und Semigallen im 16.‒18. Jahrhundert” prezentācija.

Ieeja pasākumā bezmaksas uzrādot derīgu vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Būs iespēja nelielā skaitā iegādāties grāmatas.

Latvijas Nacionālais arhīvs šī gada jūlijā ir izdevis grāmatu, kas ir žurnāla “Latvijas Arhīvi” sērijas “Vēstures avoti” 12. sējums.

Latvijas Valsts vēstures arhīvā glabājas apjomīgas kolekcijas, kas dokumentē Latvijas pilsētu vēsturi, sākot ar 13. gadsimtu. Lielākā daļa šo dokumentu attiecas uz Rīgu. Mazāk pazīstama ir mazpilsētu, tostarp Kurzemes un Zemgales hercogistes pilsētu, pagātne.

Policijas nolikumi nav lokāla parādība, bet raksturīga agro jauno laiku vāciski runājošai telpai, tie bija paredzēti “labas kārtības” un “pareizas uzvedības” regulēšanai pilsētu dzīves kontekstā. Šie policijas nolikumi ir būtiski avoti plašākai mazpilsētu vēstures izzināšanai, un tajos atrodamā informācija sniedz plašu ieskatu pilsētu vēsturē.

Grāmata ir divvalodu izdevums, ko sagatavojusi arhīva vadošā pētniece Valda Kvaskova. Izdevumā ir iekļauti zinātniskie ievadi ar ieskatu pilsētnieku saimnieciskās, sociālās un morālās dzīves liecībās un par dokumentu publicēšanas pamatprincipiem. Tam seko Kuldīgas, Ventspils, Jelgavas, Liepājas, Bauskas, Jaunjelgavas un Jēkabpils pilsētu policijas nolikumi oriģinālā vācu valodā un tulkojumā latviešu valodā.


Informāciju sagatavoja:

Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību- klientu apkalpošanas vadītāja

bauskaspils@bauska.lv

www.bauskaspils.lv 

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv