Cietumā pastrādā jaunu noziegumu

  • Cietumā pastrādā jaunu noziegumu

Publicēts: 09:34 08.02.2019 Pievieno notikumu

Strīds ar cietuma kameras biedru Andrim Javnijam beidzies ar vēl vienu apsūdzību viņa kriminālajā dosjē un kārtējo tiesvedību, kuras rezultātā vīrietim ieslodzījuma vietā būs jāpavada ilgāks laiks.

Krimināllietu, kurā A. Javnijs apsūdzēts par vidēja smaguma miesas bojājumu tīšu nodarīšanu, ja to izdarījusi persona, kas ievietota ieslodzījuma vietā, Kurzemes rajona tiesa Liepājā izskatīja šonedēļ. Saskaņā ar apsūdzību, pagājušā gada oktobrī A. Javnijs strīda laikā iesitis citam ieslodzītajam, salaužot viņam ribu.

Šī gada sākumā A. Javnijs pārvests uz Valmieras cietumu, no kurienes viņš lietas izskatīšanā piedalījās videokonferences režīmā. Apsūdzību viņš tiesā atzina pilnībā. "Man iesita pirmajam, es situ pretī. Vienkārši bija neveiksmīgs sitiens," tiesā skaidroja vīrietis.

A. Javnijs jau iepriekš ir tiesāts trīs reizes – par zagšanu, mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu, laupīšanu, bet pērn aprīlī Kurzemes rajona tiesa Talsos par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, un arī par vieglu miesas bojājumu nodarīšanu viņam piespriedusi brīvības atņemšanu uz desmit gadiem.

Spriežot pēc anonimizētu nolēmumu datu bāzē atrodamā sprieduma, A. Javnijs 2017. gada maijā Talos piekāvis trīs cilvēkus. Vispirms 3. maija vakarā kādam cilvēkam ar dūri iesitis stāvlaukumā pie "Rimi", tad 23. maijā kādu vīrieti smagi piekāvis šķūnītī K. Valdemāra ielā. Pēc divām nedēļām cietušais slimnīcā miris.

Savukārt 28. maija vakarā A. Javnijs vēl vienu cilvēku Talsos smagi piekāvis kāda Raiņa ielas nama pagalmā. Arī otrs cietušais pēc dažām dienām slimnīcā miris.

Pēc Kurzemes rajona tiesā Liepājā nolasītajiem personu raksturojošiem datiem noprotams, ka A. Javnijs konfliktā ar likumu nonācis regulāri – pret viņu iepriekš vairākkārt sākti un izbeigti kriminālprocesi, ne reizi vien vīrietis sodīts arī administratīvi gan par sīko huligānismu, gan alkohola lietošanu sabiedriskā vietā, gan arī par miesas bojājumu nodarīšanu. Pats viņš tiesā norādīja, ka tas viss alkohola dēļ.

Liepājas cietuma administrācija A. Javniju gan raksturojusi samērā pozitīvi. Līdz incidentam ar kameras biedru viņš nekādus pārkāpums nav izdarījis, bijis pieklājīgs, atsaucīgs, piedalījies dažādās cietumā rīkotās aktivitātēs, piemēram, izglītošanās projektā "Proti un dari". Arī Valmieras cietumā pagaidām viņš nekādus pārkāpumus neesot izdarījis.

Prokurore tiesu debatēs pauda, ka A. Javnija Liepājas cietumā pastrādātais noziegums veido noziedzīga nodarījuma recidīvu, kas ir vainu pastiprinošs apstāklis. Pēc noziedzīgu nodarījumu kopības, daļēji saskaitot sodus, prokurore lūdza tiesu noteikt A. Javnijam brīvības atņemšanu uz desmit gadiem un četriem mēnešiem. Taču tiesa lēma, ka apsūdzētā rīcībā recidīvs tomēr nav konstatējams. Līdz ar to vīrietim cietumā būs jāpavada desmit gadi un viens mēnesis.

Spriedumu gan vēl ir iespējams pārsūdzēt.

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta "Kriminālprocesa likumā" noteiktajā kārtībā.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv