CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensības Bauskā!

Publicēts: 12:31 25.05.2015 Pievieno notikumu

CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensībās Bauskā, 14.maijā, sīvā cīņā sāncenšus pārspēja un augstāko punktu skaitu ieguva Codes pamatskolas komanda „Velo Kids”: Artis Černovskis, Kristaps Pfeifers, Maikls Gerasimovs, Santa Ģērve, Samanta Ģērve, Sandija Spundiņa un skolotāja Linda Jakutāviča.

CSDD jauno velosipēdistu sacensību pirmās kārtas divdesmit otrajā posmā Bauskā piedalījās piecas komandas no Bauskas pilsētas, Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novada. Divas komandas pārstāvēja Iecavas vidusskolu, bet pa vienai piedalījās no Codes pamatskolas, Skaistkalnes vidusskolas un Mežgaļu pamatskolas. Kopvērtējumā 492 punktus ieguva un pirmajā vietā ierindojās komanda „Velo Kids” no Codes pamatskolas, kura automātiski iekļūst otrajā kārtā – Latvijas finālā. Individuālajās sacensībās uzvarēja Ņikita Ņikitins.


Kopējie rezultāti:

1.vieta komandai „Velo Kids” no Codes pamatskolas; 492 punkti;

2.vieta komandai „Velo Profi” no Iecavas vidusskolas; 490 punkti;

3.vieta komandai „Velo bremzes” no Iecavas vidusskolas; 473 punkti;

4.vieta komandai „Skaistkalne” no Skaistkalnes vidusskolas; 406 punkti;

5.vieta komandai „Meža kaķi” no Mežgaļu pamatskolas mazpulks; 368 punkti.


Jaunajiem velosipēdistiem sacensībās bija jādemonstrē teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskā braukšana.

Sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums” CSDD visā Latvijā rīko jau 22.gadu, lai ieinteresētu jaunos satiksmes dalībniekus par satiksmes drošību un lai veicinātu drošību uz ceļiem. Sacensības, kā ierasts, notiek trijās kārtās, pirmās no tām dažādos Latvijas reģionos no 10.aprīļa līdz pat 27.maijam. Pieteikšanās nākamajām pirmās kārtas sacensībām un norises grafiks atrodams CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.


Tuvākie mači paredzēti:

  • pirmdien, 18.maijā, plkst. 11:00, Kauguros pie kapteiņa Zolta pieminekļa, piedalīties aicinātas skolu komandas no Jūrmalas pilsētas;

  • otrdien, 19.maijā, plkst. 11:00, Cēsu pilsētas pamatskolā, piedalīties aicinātas skolu komandas no Amatas, Cēsu, Raunas, Priekuļu, Līgatnes, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas un Pārgaujas novada;

  • ceturtdien, 21.maijā, plkst. 11:00, Limbažu pilsētas stadionā, piedalīties aicinātas skolu komandas no Limbažu Salacgrīvas un Alojas novada;

  • piektdien, 22.maijā, plkst. 11:00, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē pie Rīgas Motormuzeja, piedalīties aicinātas skolu komandas no Babītes, Mārupes, Olaines, Ķekavas, Salaspils,

Garkalnes, Ropažu, Mālpils, Siguldas, Inčukalna, Carnikavas, Ādažu, Saulkrastu, Baldones, Krimuldas, Stopiņu un Sējas novada, kā arī no Rīgas pilsētas.

„Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” otrā kārta – Latvijas fināls paredzēts no 5.-6.jūnijam un tajās piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona pirmās kārtas sacensībās. Savukārt trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā, Vīnē, no 3.-6.septembrim, kurās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda.

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem 2003.-2005.gadā, jāizveido komanda, kurā ir seši cilvēki – trīs meitenes un trīs puiši, jāizdomā komandas nosaukums un mājaslapā http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo un uz sacensībām ir jābūt līdzi parakstītam skolas apstiprinājumam par konkrētās komandas un skolēnu dalību Jauno satiksmes dalībnieku forumā. Katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

Sīkāka informācija par pasākumu CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sacensību satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru, kas vairāku gadu garumā ir CSDD izglītības projektu partneris. Sacensības realizē biedrība „Par stipru Latviju”, tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, bet atbalsta – Latvijas Automoto biedrība un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).


Informāciju sagatavoja:

Elīna Gārbena

E-pasts: elina@stipriem.lv

Mob. tel. +371 26135134

Sīkāka informācija par pasākumu, rakstot uz e-pastu velo@parstipru.lv


Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv