CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensību posms Valmierā!

Publicēts: 12:39 25.05.2015 Pievieno notikumu

CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensību posms Valmierā, 15.maijā. Tajās augstāko punktu skaitu un pirmo vietu izcīnīja Valmieras sākumskolas komanda „Sestais ātrums”: Alise Laura Kjaspere, Alise Jansone, Krista  Ķepīte, Mārtiņš Emīls Treimanis, Alekss Plauka, Rūdolfs Eglītis un skolotāja Gita Baltā.

CSDD jauno velosipēdistu sacensību „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2015” pirmās kārtas divdesmit trešajā posmā Valmierā piedalījās astoņas komandas no Valmieras pilsētas, Mazsalacas, Burtnieku un Kocēnu novada. Kopvērtējumā 519 punktus ieguva un pirmajā vietā ierindojās Valmieras sākumskolas komanda „Sestais ātrums”, kura automātiski iekļūst otrajā kārtā – Latvijas finālā. Individuālajās sacensībās uzvarēja Dāvis Lācis.


Kopējie rezultāti:

1.vieta komandai „Sestais ātrums” no Valmieras sākumskolas; 519 punkti;

2.vieta komandai „Mazsalaca” no Mazsalacas vidusskolas; 481 punkti;

3.vieta komandai „Mazsalacas velniņi” no Mazsalacas vidusskolas; 457 punkti;

4./5.vieta komandai „Braucam kopā” no Valmieras Pārgaujas sākumskolas; 411 punkti;

4./5.vieta komandai „Kaktusi” no Valmieras Pārgaujas sākumskolas; 411 punkti;

6.vieta "R" komandai no Rancēnu pamatskolas; 383 punkti;

7.vieta komandai „Spināti” no Jaunburtnieku pamatskolas; 242 punkti;

8.vieta komandai „Knaģīši” no Jaunburtnieku pamatskolas; 164 punkti.


Jaunajiem velosipēdistiem sacensībās bija jādemonstrē teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskā braukšana.

Sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums” CSDD visā Latvijā rīko jau 22.gadu, lai ieinteresētu jaunos satiksmes dalībniekus par satiksmes drošību un lai veicinātu drošību uz ceļiem. Sacensības, kā ierasts, notiek trijās kārtās, pirmās no tām dažādos Latvijas reģionos no 10.aprīļa līdz pat 27.maijam. Pieteikšanās nākamajām pirmās kārtas sacensībām un norises grafiks atrodams CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.


Tuvākie mači paredzēti:

  • otrdien, 19.maijā, plkst. 11:00, Cēsu pilsētas pamatskolā, piedalīties aicinātas skolu komandas no Amatas, Cēsu, Raunas, Priekuļu, Līgatnes, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas un Pārgaujas novada;

  • ceturtdien, 21.maijā, plkst. 11:00, Limbažu pilsētas stadionā, piedalīties aicinātas skolu komandas no Limbažu Salacgrīvas un Alojas novada;

  • piektdien, 22.maijā, plkst. 11:00, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē pie Rīgas Motormuzeja, piedalīties aicinātas skolu komandas no Babītes, Mārupes, Olaines, Ķekavas, Salaspils,

Garkalnes, Ropažu, Mālpils, Siguldas, Inčukalna, Carnikavas, Ādažu, Saulkrastu, Baldones, Krimuldas, Stopiņu un Sējas novada, kā arī no Rīgas pilsētas.


„Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” otrā kārta – Latvijas fināls paredzēts no 5.-6.jūnijam un tajās piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona pirmās kārtas sacensībās. Savukārt trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā, Vīnē, no 3.-6.septembrim, kurās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda.

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem 2003.-2005.gadā, jāizveido komanda, kurā ir seši cilvēki – trīs meitenes un trīs puiši, jāizdomā komandas nosaukums un mājaslapā http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo un uz sacensībām ir jābūt līdzi parakstītam skolas apstiprinājumam par konkrētās komandas un skolēnu dalību Jauno satiksmes dalībnieku forumā. Katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

Sīkāka informācija par pasākumu CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sacensību satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru, kas vairāku gadu garumā ir CSDD izglītības projektu partneris. Sacensības realizē biedrība „Par stipru Latviju”, tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, bet atbalsta – Latvijas Automoto biedrība un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).


Informāciju sagatavoja:

Elīna Gārbena

E-pasts: elina@stipriem.lv

Mob. tel. +371 26135134

Sīkāka informācija par pasākumu, rakstot uz e-pastu velo@parstipru.lv


Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv