Dokumenta foto – ceļošanas nepieciešamība

  • Dokumenta foto – ceļošanas nepieciešamība

Publicēts: 17:17 30.01.2020 Pievieno notikumu

Mūsdienās ceļot kļūst arvien ērtāk, ātrāk un izdevīgāk. Ceļošanu pa Eiropu īpaši atvieglo fakts, ka vairs nav nepieciešams izgatavot vīzu. Taču, vīzu vēl arvien ir nepieciešams izgatavot ceļojot uz vairākām citām valstīm ārpus Šengenas zonas, piemēram, braucot uz Krieviju, Azerbaidžānu vai ASV. Arī gadījumā, ja vēlaties ceļot ar mazu bērnu vai zīdaini, ir nepieciešams uzņemt mazuļa fotogrāfiju, lai izgatavotu ceļošanas dokumentus un zīdaiņa pasi.

 

Personas fotogrāfija ir nepieciešama vīzas, zaļās kartes, pases, zīdaiņa pases un citu oficiālu dokumentu izgatavošanai. Ko ir svarīgi zināt pirms dokumenta fotogrāfijas uzņemšanas? Pats galvenais – zini, kam tā ir paredzēta! Katrai valstij ir arī dažādi noteikumi vīzas fotogrāfijas noformēšanā. Ja ASV zaļās kartes (Green card) noformēšanas fotogrāfijai jābūt digitālā formātā, tad, piemēram, Indijas vīzas noformēšanai nepieciešamas divas fotogrāfijas uz glancēta fotopapīra. Arī Latvijas Republikas pases fotogrāfijas izgatavošanas noteikumi attiecas uz personas izskatu, attēla fiziskajiem rādītājiem un attēla kvalitāti. Jebkura dokumenta foto uzņemšanas gadījumā ir nosacījumi, kas attiecināmi uz apģērbu, foto krāsu, fonu un derīguma termiņu.

 

Piemēram, Amerikas zaļās kartes noformēšanai nepieciešama 5 x 5 cm fotogrāfija, Krievijas vīzai – 4,5 x 3,5 cm, bet Vjetnamas vīzai – 4 x 6cm. Taču visos gadījumos galvenie nosacījumi paredz, ka personas sejai jābūt skaidri saredzamai, uz tās nedrīkst krist ēnas un acīm jābūt atvērtām. Protams, ir vēl citi noteikumi un nianses, kas jāievēro, piemēram, zīdaiņa dokumentu foto uzņemšanā tie atšķiras, taču par to parūpēsies mūsu zinošie fotogrāfi!

 

Kā sagatavoties pirms dokumenta fotogrāfijas uzņemšanas? Vēlams ikdienišķs un korekts apģērbs, kas nenovērš uzmanību no sejas. Nav atļauts fotografēties virsdrēbēs, un galvassega ir pieļaujama tikai reliģisku apsvērumu dēļ, ja tā neaizsedz seju. Kosmētikas lietošanas gadījumā ieteicams arī viegli nopūderēt seju, lai tā būtu matēta, jo dokumentu bildes retušēšana nav atļauta. Galvenais - labs noskaņojums, lai bilde pašam pēc tam patiktu!

 

Fotostudijas.lv zinošie fotogrāfi parūpēsies par fotogrāfijas atbilstību nepieciešamajam dokumentam! Uzticoties profesionāļiem, iegūsiet foto savam sapņu ceļojumam ātri un kvalitatīvi!

 

 

 

Kategorijas: Cits;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv