EDS šobrīd nav iespējams iesniegt jaunas gada ienākumu deklarācijas

  • EDS šobrīd nav iespējams iesniegt jaunas gada ienākumu deklarācijas

Publicēts: 12:59 02.03.2022 Pievieno notikumu
Lai pielāgotu Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) darbu lielajam iesniegto gada ienākumu deklarāciju skaitam, šobrīd EDS nav pieejama jaunu deklarāciju iesniegšanai, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Piekļuve saistītajās sistēmās nav traucēta.

Līdz šim ir iesniegtas 224 437 gada ienākumu deklarācijas. Tiklīdz sistēmas darbība tiks atjaunota, VID informēs atsevišķi. VID strādā, lai sistēmas darbību atjaunotu iespējami drīz.
Iedzīvotājiem, kam deklarācija jāiesniedz obligāti, to var izdarīt trīs mēnešu laikā, līdz pat 1. jūnijam, bet brīvprātīgi, attaisnoto izdevumu atgūšanai, to var darīt trīs gadu garumā.
No 1. marta ikviens iedzīvotājs var iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūt no valsts pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem, taču daudziem gada ienākumu deklarācija jāsniedz obligāti.
Visiem iedzīvotājiem, kuru ienākumiem tiek piemērots iedzīvotāju ienākuma nodoklis, ir jāseko līdzi tam, vai gada laikā piemērotie nodokļu atvieglojumi un VID prognozētais neapliekamais minimums atbilst viņu kopējiem gada ieņēmumiem. No tā ir atkarīgs, vai, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, valsts nodokli atmaksās vai arī tas būs jāpiemaksā.
Nodokļa piemaksa tiks fiksēta arī tad, ja deklarācija nebūs iesniegta, savukārt, lai atgūtu gada laikā pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem (izglītību, medicīnu, zobārstniecību, iemaksām pensiju fondos u.c.), deklarāciju ir jāiesniedz.
Gada ienākumu deklarāciju var iesniegt par trim iepriekšējiem gadiem, kā arī var precizēt par trim iepriekšējiem gadiem iesniegtās gada ienākumu deklarācijas, pievienojot tām papildu čekus.
Šī gada laikā iesniegt gada ienākumu deklarāciju var ne tikai par 2021.gadu, bet arī par 2020.gadu, 2019.gadu un līdz 2022.gada 16.jūnijam par 2018.gadu.
Pašnodarbinātajiem – saimnieciskās darbības veicējiem, kā arī individuālo uzņēmumu, individuālo kpmersantu, zemnieku un zvejnieku saimniecību īpašniekiem, kuri ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāji, un visiem iedzīvotājiem, kuriem jāveic iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemaksa – gada ienākumu deklarācija ir jāiesniedz obligāti.
Gada ienākumu deklarācija ir jāiesniedz elektroniski - izmantojot VID EDS.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv