Hāgā gaidāms pirmais radi! nedēļas pasākums ārpus Latvijas - interaktīvs seminārs ārzemju latviešiem

  • Hāgā gaidāms pirmais radi! nedēļas pasākums ārpus Latvijas - interaktīvs seminārs ārzemju latviešiem

Publicēts: 17:45 05.10.2017 Pievieno notikumu

Nākamnedēļ, no 9. līdz 15. oktobrim, jau septīto gadu pēc kārtas norisināsies Radošās darbības nedēļa radi!. Tās plašo notikumu programmu jau tradicionāli veido dažādi Rīgā un citviet reģionos organizēti kopā-strādāšanas, domāšanas un radīšanas pasākumi, taču šogad radi! nedēļa pirmo reizi sniedzas arī ārpus Latvijas robežām. Šo sestdien, 7. oktobrī, Latvijas vēstniecībā Nīderlandē notiekošais seminārs “Diasporas loma radošo industriju eksporta veicināšanā Beniluksa valstīs” pulcēs virkni radošo industriju pārstāvju, kuri par savām mājām šobrīd sauc Nīderlandi, Beļģiju vai Luksemburgu.

 

Interaktīvās pieredzes apmaiņas diskusijās visas dienas garumā piedalīsies Latvijas izcelsmes vietējie nozares profesionāļi, diasporas aktīvisti, uzņēmēji un studenti no Nīderlandes, Beļģijas un Luksemburgas, kuriem pievienosies arī radošo industriju pārstāvji no Latvijas. Semināra mērķis ir veicināt zināšanu pārnesi, uzņēmību, iniciatīvu un sadarbību pāri Latvijas robežām (“inovācijas diplomātija”), tādējādi stiprinot Latvijas kopējo cilvēkkapitālu un izcilību Eiropā. Tas ir solis tālāk, lai veicinātu diasporas nozaru profesionāļu savstarpējo tīklošanos un radītu platformu pragmatiskai sadarbībai ar Latviju – ar īpašu uzsvaru uz radošo industriju nozari: Latvijas dizaina, modes, kultūras un arhitektūras zīmoliem, kā arī radošās nozares IT risinājumiem.

Gaidāmais seminārs tā dalībniekiem sniegs iespēju izzināt nozares attīstības aktualitātes Latvijā un iepazīt tādu zīmolu pieredzi, kas veiksmīgi iekaro ārvalstu tirgus, kā arī dalīties ar savām idejām, pieredzi un kontaktiem Latvijas zīmolu virzīšanai Nīderlandē, Beļģijā un Luksemburgā. Tādējādi tiks iezīmēti kopēji soļi un projekti, ko tuvākajā laikā realizēt Beniluksa valstīs.

“Latvijas spēcīgākais zīmols ir tās cilvēki, un radošo nozaru profesionāļi to apliecina visspilgtāk, neatkarīgi no mītnes zemes. Eiropā satīklojot Latvijas radošos profesionāļus, uzņēmējus un latviešu organizācijas, mēs vēlamies veidot atvērtu platformu pragmatiskai sadarbībai, kas stiprinātu gan katra iesaistītā, gan Latvijas kopējo izcilību šajā Latvijas simtgades simboliski iezīmētajā laikā,” komentē pasākuma organizatore un Eiropas Latviešu apvienības (ELA) pārstāve Elīna Pinto. Tas turpina šovasar pirmajā Eiropas Latviešu kongresā aizsākto darbu. Seminārā būs vieta gan diskusijām par radošo industriju eksporta iespējām, gan nozares studentu un uzņēmēju pieredzes stāstiem, gan praktiskam ceļvedim Beniluksa valstu tirgos. Pasākumu noslēgs neformālā daļa ar tīklošanos un Latvijas dizaina salona “Design Mind” Hāgā apmeklējumu.

Ikviens interesents var pieteikt dalību seminārā, aizpildot elektronisko anketu šeit: http://www.visidati.lv/aptauja/1301228948/1/. Semināru radi!2017 nedēļas ietvaros organizē Eiropas Latviešu apvienība ar LIAA, Kultūras ministrijas, Sabiedrības integrācijas fonda un Latvijas vēstniecības Nīderlandē atbalstu. Pasākuma norises valoda – latviešu.

  

Pilns Radošās darbības nedēļas pasākumu kalendārs ar plašākiem aprakstiem un pieteikšanās saitēm pieejams mājas lapā http://www.radilatvija.lv/lv/notikumi. radi!2017 jaunumiem iespējams sekot līdzi arī sociālajos tīklos Facebook, Twitter un YouTube. #radilv. radi!2017 publicitātes materiāli pieejami mediju mapē: http://ej.uz/radi_mediju_mape.

 

Radošās darbības nedēļas radi! iniciatori: Kultūras ministrija un Britu padomes pārstāvniecība Latvijā. Stratēģiskie partneri: Ziemeļu Dimensijas Kultūras partnerība, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Dānijas Kultūras institūts, Francijas institūts, Gētes institūts Latvijā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Mākslas akadēmija. Pasākumu partneri: Ziemeļu Ministru padome Latvijā, Dānijas Vēstniecība Latvijā, Frīdriha Eberta fonds, Ekonomikas ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Ārlietu ministrija, Valsts kanceleja, Valsts administrācijas skola, Latvijas Institūts, Rīgas pilsētas arhitekta birojs, radošo industriju platforma FOLD, Rīgas plānošanas reģions, Vidzemes plānošanas reģions, Radošo industriju biznesa inkubators, Latvijas Mūzikas eksporta biedrība, Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Universitāte, Creativity Lab, The Red Jackets, Design Elevator, Urban Institute, NP Properties (Sporta 2), Biļešu serviss, Sociālās uzņēmējdarbības asociācija, Valmieras pilsētas dome, Valmieras Attīstības aģentūra, Liepājas pilsētas dome, Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas biznesa inkubators u.c.

 

 

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv