Iepriecina Valmieras vadošo jauno vieglatlētu izaugsme

  • Iepriecina Valmieras vadošo jauno vieglatlētu izaugsme

Publicēts: 21:50 17.12.2020 Pievieno notikumu
Vieglatlētiem pēdējie trīs gadi nav bijuši vienkārši. Saistībā ar Jāņa Daliņa stadiona pārbūvi un vieglatlētikas manēžas būvniecību treniņprocesu vasarā pārsvarā organizējam Rencēnu pamatskolas stadionā, ziemā treniņus aizvadām Vidzemes slimnīcas sporta zālē. Jāteic, ka sportisti un treneri ir ļoti labi pielāgojušies apstākļiem. Ar Valmieras pilsētas pašvaldības, Valmieras Vieglatlētikas kluba un Valmieras Bērnu sporta skolas atbalstu vadošajiem jaunajiem vieglatlētiem ziemas periodā tika rasta iespēja trenēties arī Murjāņos, Valgā, Tartu un Viru. Pateicoties treneru entuziasmam un sportistu uzņēmībai, vairāki sportisti iepriecinājuši ar augstvērtīgiem rezultātiem 2020.gada sezonā. Īpaši šajā sezonā jāuzteic četru valmieriešu - Kristīnes Siksalietes, Agates Caunes, Ralfa Ūdra un Jāņa Sausā - veikums.

 
No šī gada septembra Valmieras Bērnu sporta skolā kā Augstas klases sportistu sagatavošanas centra (AKSSC) vieglatlētikas treneris darbu uzsācis viens no Latvijas labākajiem jaunatnes treneriem Guntars Markss. Kopā ar treneri Valmieras AKSSC pievienojušās arī divas viņa audzēknes – Marta Marksa un Hanna Gabriela Ziemiņa.

Vairāk par mūsu vadošajiem sportistiem:

Hanna Gabriela Ziemiņa – šķēpmetēja, Latvijas rekordiste U16 grupā.

Agate Caune – vidējo un garo distanču skrējēja, divkārtēja Latvijas un Baltijas čempione U18 grupā, Latvijas pieaugušo izlases dalībniece.

Gan Hanna, gan Agate savās disciplīnās ir izpildījušas kvalifikācijas normatīvus Eiropas U18 čempionātam Itālijā. Šobrīd normatīvus uz šīm sacensībām izpildījušas četras Latvijas sportistes – divas no tām ir Valmieras pārstāves.

Progresējuši arī Valmieras AKSSC daudzcīņnieki Kristīne Siksaliete un Ralfs Ūdris. Abi sportisti šobrīd savās disciplīnās ir labākie Latvijā un cīnās par vadošajiem tituliem pieaugušo konkurencē. Ralfs cīnās par iespēju izpildīt kvalifikācijas normatīvu Eiropas U23 čempionātam desmitcīņā. Sacensību norise plānota Norvēģijas pilsētā Bergenā.

Barjersprintere Marta Marksa šajā sezonā kļuva par Latvijas pieaugušo čempioni, uzvarēja Baltijas valstu sacensībās U20 grupā un izpildījusi kvalifikācijas normatīvus dalībai Eiropas U20 čempionātā Tallinā un Pasaules U20 čempionātā Nairobi Kenijā. Visas iespējas izpildīt kvalifikācijas normatīvu ir arī Baltijas valstu U20 čempionam Jānim Sausajam.              

Bez nosauktā sešinieka iespējas izpildīt Eiropas U18 čempionāta kvalifikācijas normatīvu ir arī daudzcīņniecei Ritai Kraujai un augstlēcējam Valteram Jansonam.

Latvijas izlase  Eiropas kausa 2.līgas sacensības aizvadīs Bulgārijas pilsētā Stara Gora (šīs sacensības bija plānotas aizvadīt Valmierā, jaunatklātajā Jāņa Daliņa stadionā). Šajās sacensībās katrā disciplīnā valsti pārstāvēt var tikai viens sportists. Domāju, ka par vietu izlasē cīnīsies Valmieras Vieglatlētikas kluba sportisti – Latvijas čempione lodes grūšanā Linda Ozola un  vicečempions diska mešanā Arnis Žviriņš.

Trīs sportisti 2020.gadā labojuši Valmieras rekordus.  Agate Caune labojusi Valmieras jaunatnes un pieaugušo rekordu 5000m skrējienā – 17:26,41 un 10000m skrējienā – 27:24,2. Kristīne Siksaliete labojusi pieaugušo rekordus septiņcīņā – punktu summa 5648, un šķēpa mešanā – 45,54. Ralfs Ūdris labojis jaunatnes rekordu kārtslēkšanā – 4,50.

Priecē arī Valmieras Bērnu sporta skolas vieglatlētikas treneru korpusa pastiprinājums. 2020./2021.mācību gada sākumā Valmieras Bērnu sporta skolā darbu uzsākuši  vieglatlētikas treneri Megija Stalberga un Alvis Čākurs. Gan Megija, gan Alvis ir bijušie sporta skolas audzēkņi. Ar pozitīvām atsauksmēm šī gada vasarā skolā darbojušies vispārējās fiziskās sagatavotības treniņu vadīšanā un šobrīd strādā ar jaunajiem vieglatlētiem.

Būtiska un pozitīva ziņa ir arī Arņa Rumbenieka atgriešanās Valmierā. Sportists mērķtiecīgi sava tēva pavadībā turpina gatavoties savām trešajām oplimpiskajām spēlēm.

Domāju, ka šobrīd Valmieras vieglatlētiem ir pēdējo gadu spēcīgākais un perspektīvākais sastāvs, 2021.gadā varam cerēt uz mūsu sportistu plašu pārstāvniecību dažādās izlasēs startiem Baltijas valstu un Eiropas čempionātos.

Vieglatlētu saime ar nepacietīgu gaida atjaunotā Jāņa Daliņa sporta kompleksa atklāšanu.

Foto: Raivo Sarelainens. No kreisās: Guntars Markss, Marta Marksa, Hanna Gabriela Ziemiņa, Ralfs Ūdris, Kristīne Siksaliete, Pēteris Karlivāns (Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra vieglatlēti ar treneriem)

Informāciju sagatavoja:

Raitis Ravinskis,

Valmieras BSS vieglatlētikas treneris
  • Iepriecina Valmieras vadošo jauno vieglatlētu izaugsme

  • Iepriecina Valmieras vadošo jauno vieglatlētu izaugsme

Kategorijas: Sports;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv