Jāsāk ēst zemi

  • Jāsāk ēst zemi

Publicēts: 11:52 11.02.2019 Pievieno notikumu

Pagājušā gada janvārī Kurzemes Biznesa inkubators (KBI) sadarbībā ar kafejnīcu "Rietumkrasts" izsludināja tūrisma biznesa ideju projektu konkursu Liepājas Ziemeļu mola teritorijas turpmākajai attīstībai. Aicināti piedalīties bija visi interesenti, kas gribētu šajā vietā attīstīt ēdināšanas, izmitināšanas, pasākumu organizēšanas, sporta apmācību un inventāra nomas, kā arī citu veidu pakalpojumus. "Konkurss beidzās ar čiku," saka "Rietumkrasta" īpašnieks Vilmārs Bogdanovs. Neviens no četriem uzņēmēju iesniegtajiem piedāvājumiem gada laikā nav īstenots, vismaz ne tā, kā sākotnēji bijis iecerēts.

"Tie bija četri ļoti labi piedāvājumi, bet tos neatbalstīja dome," "Kurzemes Vārdam" apgalvo V. Bogdanovs. "Divus neatbalstīja, jo neesot piemērota vieta. Bet šajā biznesā viss ir atkarīgs tieši no vietas."

SIA "LemonPop" vēlējās pie Ziemeļu mola uzstādīt kupolveida teltis, kurās varētu apmesties arī ziemā. Arī SIA "BaltaisNams" bija iecerējis viesu izmitināšanu, uzstādot koka mucu mājiņas kempinga veidā. "Pie Ziemeļu mola ir atbilstoša vide, jo tur jau ir kafejnīca un ir ievilktas komunikācijas. Tā mums atkristu papildu darbi. Taču Liepājas pilsētas dome atbildēja, ka šī vieta nav paredzēta uzņēmējdarbībai, tā pieder Liepājas Speciālajai ekonomiskajai zonai," stāsta SIA "BaltaisNams" pārstāve Svetlana Kuvakina. Šobrīd uzņēmējas iecere esot apstājusies, jo citā vietā būtu jādomā par viesu ēdināšanu, dušām un tualetēm, kas nozīmē lielus papildu izdevumus. "Saņemt tik lielu finansējumu šādam projektam būtu grūti," uzskata S. Kuvakina. Krista Rumba no SIA "LemonPop" saņēmusi atteikumu tāda paša iemesla dēļ. "Dome mums ieteica citu vietu. Domājam uzstādīt teltis Atteku salā, pretī "Makšķernieku namiņam". Projekts pieteikts "Altum", rakstām arī domei," informē K. Rumba.

Pats V. Bogdanovs vēlējies īstenot divus projektus – izveidot elektrovelosipēdu nomu Karostas apskatei un iegādāties inventāru atpūtai uz ūdens.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv