Jau nākamnedēļ startēs ikgadējais Ķekavas velomaratons

  • Jau nākamnedēļ startēs ikgadējais Ķekavas velomaratons

Publicēts: 09:42 13.05.2017 Pievieno notikumu
Sestdien, 20. maijā, jau ceturto gadu pēc kārtas Pierīgā norisināsies plašu atzinību guvušais Ķekavas velomaratons, kurā ir aicināti piedalīties gan pieredzējuši riteņbraukšanas profesionāļi, gan arī visi šī sporta veida cienītāji. Aktīvie dalībnieki, kā allaž, varēs pārbaudīt savus spēkus kādā no četrām piedāvātajām distancēm dažādām vecuma un kvalifikācijas grupām, sacenšoties par vērtīgām balvām un pavadot nedēļas nogali pozitīvi enerģisku emociju zīmē.

Ķekavas velomaratons Latvijas sporta dzīves kontekstā ir unikāls notikums – arī šogad tā aizraujošā trase Ķekava – Daugmale - Baldone - Ķekava būs pielīdzināma leģendārā vienas dienas velobrauciena „Parīze-Rubē” trasei, jo sacensību garākās distances vedīs gan pa šoseju, gan arī pa grants segumu, aizsākoties un noslēdzoties Ķekavas pagasta “Bultās” pie vietējā sporta kluba. Par pavasarīgu tradīciju kļuvušā pasākuma mērķis ir popularizēt riteņbraukšanas sportu Latvijā, paaugstināt pašmāju riteņbraucēju meistarības līmeni, kā arī veicināt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu novada iedzīvotāju un viesu vidū.
 
Kā izaicinājumiem bagātākais sacensību posms velomaratona dalībniekiem tiks piedāvāta 80 km garā un dinamiskā Sporta distance, kurā piedalīties varēs licencēti sportisti, kas sasnieguši 18 gadu vecumu. To papildinās plaši iecienītā Tautas distance 45 km garumā, kas dalībniekiem ļaus startēt kā individuāli, tā arī komandas sastāvā. Saliedējošā Ģimeņu distances parāde (10 km) jau tradicionāli pulcēs aktīvākās un radošākās ģimenes no visiem Latvijas reģioniem, savukārt Bērnu distance (0.5-1 km) arī pašiem mazākajiem divriteņu stūrētājiem ļaus piedzīvot sacensību cienīgus mirkļus. Kā ierasts, arī šogad rezultatīvākie dalībnieki savā īpašumā iegūs naudas prēmijas un citas vērtīgas balvas.

“Ķekavas velomaratons ir viens no vērienīgākajiem sporta notikumiem novadā, un tas ir kļuvis par tradīciju gan aktīviem sporta cienītājiem, gan veselīga dzīvesveida atbalstītājiem, ko pierāda kuplais piekritēju skaits - aptuveni 2000 dalībnieku. Ceru, ka arī šogad Ķekavas maratona dalībnieku pulkam pievienosies vēl jauni, azartiski un sportot griboši pretendenti,” komentē Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Andis Damlics. 
Velomaratona laikā pasākuma norises vietā apmeklētājiem visas dienas garumā tiks piedāvātas arī dažādas vilinošas izklaides iespējas. Tāpat, rūpējoties par sacensību dalībnieku labsajūtu, vairākos trases punktos tiks nodrošināts slāpes remdējošais dabīgais minerālūdens VENDEN, savukārt braucamrīku tehnisko stāvokli rūpīgi uzraudzīs FANS velosipēdu serviss.
Pieteikties Ķekavas velomaratonam iespējams, aizpildot anketu mājas lapā www.maratoni.lv.  Reģistrējoties līdz 10. maijam, dalības maksa Sporta un Tautas distancēs ir 15 EUR, savukārt Ģimeņu distancē – 10 EUR. Bērnu braucienā jaunākajiem sacensību dalībniekiem vecumā līdz 12 gadiem, reģistrējoties iepriekš, dalība ir bez maksas. Sākot no 11. maija un sacensību dienā reģistrācijas maksa visās distancēs pieaugs. 

Sacensības organizē SIA „Alpha Baltic Sport” sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūru. Pasākuma ģenerālsponsori – PF Ķekava un Credit On. Velomaratona organizatoru un atbalstītāju sarūpētais balvu fonds šogad pārsniedz 1600 EUR.

  • Jau nākamnedēļ startēs ikgadējais Ķekavas velomaratons

  • Jau nākamnedēļ startēs ikgadējais Ķekavas velomaratons

  • Jau nākamnedēļ startēs ikgadējais Ķekavas velomaratons

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv