Jelgavā būs «Sadales tīkla» dispečervadības centrs

  • Jelgavā būs «Sadales tīkla» dispečervadības centrs

Publicēts: 17:07 14.02.2019 Pievieno notikumu

AS «Sadales tīkls» īsteno efektivitātes paaugstināšanas programmu – tās gaitā optimizāciju piedzīvos arī vairāki uzņēmuma dispečervadības centri. Šogad paredzēts apvienot Rietumu jeb Liepājas un Dienvidu jeb Jelgavas dispečervadības centrus, izveidojot mūsu pilsētā vienoto Rietumu dispečervadības daļu.

Efektivitātes paaugstināšanas programma aizsākta jau 2017. gadā un tupināsies līdz 2022. gadam. Optimizācijas gaitā līdz šim jau ir slēgtas 480 darba vietas (no plānotajām 810), atbrīvotas 25 reģionālās bāzes, kā arī līdz 160 vienībām samazināts darbam nepieciešamo transportlīdzekļu skaits. Ņemot vērā, ka elektrotīklu var uzraudzīt un vadīt no jebkuras vietas Latvijā, šogad uzņēmums uzsāks arī dispečervadības centru optimizāciju.

Ja šobrīd Latvijā ir septiņi AS «Sadales tīkls» dispečervadības centri, tad 2021. gadā tie būs tikai trīs. Projekts tiks realizēts trīs posmos, un pirmais gaidāms jau šā gada nogalē, kad tiks apvienoti Rietumu un Dienvidu dispečervadības centri.

Šāds lēmums pieņemts ar mērķi uzlabot uzņēmuma darbības efektivitāti un pilnveidot darba organizāciju. Dispečervadības centru apvienošana ļaus uzņēmumam samazināt izmaksas, kas nepieciešamas telpu nomai un uzturēšanai, gan arī optimizēt personāla skaitu, jo, pateicoties bojājumu gadījumu skaita samazinājumam un elektrotīkla digitalizācijai, dispečeru darbs tiek pakāpeniski atslogots un virkni darbību veic sistēma. Apvienotā Rietumu dispečervadības daļa atradīsies Jelgavā, Elektrības ielā 10, kur šobrīd atrodas Dienvidu dispečervadības centrs.

Būtiski uzsvērt, ka plānotās izmaiņas neietekmēs uzņēmuma klientu elektroapgādes kvalitāti un drošumu, jo elektrotīklu uzņēmuma personāls var vadīt attālināti no jebkuras vietas Latvijā.

Kategorijas: Cits;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv