“Jūrmalas sporta svētkos” apbalvoti Latvijas ātrākie skrējēji un nūjotāji"

  • “Jūrmalas sporta svētkos” apbalvoti Latvijas ātrākie skrējēji un nūjotāji"

Publicēts: 11:44 26.09.2016 Pievieno notikumu
Svētdien, 25.septembrī, Majoru pludmalē norisinājās ikgadējie “Jūrmalas sporta svētki” visu paaudžu skriešanas un nūjošanas profesionāļiem un šo sporta veidu entuziastiem. Sporta svētku 10km distancē uzvaras laurus plūca godalgotā vieglatlēte Ilona Marhele un SK “Metroons” skrējējs Jānis Girgensons, savukārt Nūjošanas čempionāta 4.posmā “Zemgales kauss” 21km distancē pārliecinoši ātrākie izrādījās Sergejs Bogdanovs un Māra Lākute.
Latvijas aktīvākie nūjotāji uz starta līnijas stājās plkst. 10:00, un jau pēc nedaudz vairāk kā divām stundām finišā tika sagaidīti pirmie līderi. Ātrākās nūjotājas 21km distancē sieviešu konkurencē šogad bija Māra Lākute, uzrādot laiku 2h, 25min. un 15sek., kā otrā finišēja Vivita Runģe (2:31:49), bet goda pjedastālu noslēdza Liene Beihmane-Veitmane (2:32:41). Vīriešu kategorijā uzvaru guva Sergejs Bogdanovs (2:18:52), otro vietu izcīnīja Nauris Rūdulis, uzrādot laiku 2h, 20min. un 11 sek., un godpilno trešo vietu ieguva Agris Puriņš (2:23:39). 10km nūjošanas distancē vīriešu konkurencē uzvaru guva Jurijs Misjuns, savukārt sieviešu kategorijā ātrākā bija Ingūna Sevostjanova. 
Dienas otrajā pusē, plkst. 14:00, tika dots starts arī 5km un 10 km skriešanas distancēm, kuras ar svinīgo uzrunu atklāja viens no pasākuma īpašajiem viesiem, Eiropas Vieglatlētikas asociācijas prezidents Sveins Arne Hansens: “Man ir liels gods šodien būt šeit, viesmīlīgajā Jūrmalā, un dot startu skriešanas distanču dalībniekiem. Šis ir lielisks pasākums, un ir īpašs prieks, ka tieši ar tik nozīmīgo skriešanu un, protams, nūjošanu tiek uzsākts pilsētas Veselības mēnesis. Vēlos pateikties Jūrmalas pilsētas Domei par viņu ieguldīto darbu sporta nozares attīstībā. Skrējējiem novēlu veiksmi – skrieniet cik ātri spējat, bet atcerieties, ka galvenais vienmēr ir piedalīties nevis uzvarēt.”
10km skrējiena līderis vīriešu konkurencē šogad bija Jānis Girgensons (29 min. un 27 sek.), uzreiz aiz sevis atstājot Dmitriju Serjorinu (30 min., 18 sek.) un Reini Hartmani (30 min. 44 sek.). Sieviešu kategorijā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Ilona Marhele ar laiku 36 min. un 15 sek., savukārt otrajā un trešajā vietā ierindojās Vera Djakova (38 min. 17 sek.) un Līga Girgensone (39 min., 13 sek.). 
 SK “Metroons” skrējējs Jānis Girgensons, “Jūrmalas sporta svētku” 10km distances uzvarētājs: “Jau pirms diviem gadiem šādu distanci pa smiltīm esmu skrējis, un pieredze skriešanā pa šādu segumu man bija, bet to, kā šodien ies, es nezināju līdz pat distances beigām. Nedēļas laikā daži treniņi izpalika, un uz sacensībām nācu ar domu – kā būs, tā būs, taču izdevās labāk nekā cerēts. Ņemot vērā šodienas datumu, laiks bija vienkārši lielisks. Biju gatavojies pat lietum, taču saulīte priecēja visas distances garumā, un skriešanas laikā varēja pat kārtīgi sasildīties.“
Kā ierasts, viena no plašāk pārstāvētajām sporta svētku distancēm bija 5km garais tautas skrējiens. Tajā šogad ātrākais izrādījās Dmitrijs Jurkevičš, uzrādot pārsteidzošu laiku 14 min. un 27 sek., un gandrīz par divām minūtēm pārspējot pagājušā gada uzvarētāja rezultātu. Iepriekšējā gada 10km distances uzvarētājs Jānis Višķers šogad startēja veselās divas distancēs, izcīnot otro vietu 5km skrējienā (14min., 34 sek.) un trešo vietu 10km nūjošanas distancē. Goda pjedestālu 5km skrējienā noslēdza Kristaps Bērziņš (14 min., 55 sek.). Sieviešu konkurencē ātrākā 5km distancē finišēja Agnese Pastare ar laiku 17 min. un 28 sek., aiz sevis atstājot Gunu Ģērmani (17 min. 37 sek.) un Gundegu Heidingeri (18 min., 8 sek.).
Kopumā “Jūrmalas sporta svētkos” svētdien starts tika dots sešās dažādās distancēs: 5km un 10km individuālajos skrējienos, 5km, 10km un 21km nūjošanā, kā arī 0,5-1km bērnu skrējienā. Jau no plkst. 10:00 pasākuma apmeklētāji varēja baudīt arī plašu izklaides programmu ar sportiskām, radošām un veselīgām aktivitātēm visas dienas garumā.
 “Jūrmalas sporta svētkus” organizē “Alpha Baltic Sport”, uz svētkiem aicina Jūrmalas pilsēta. Aktīvu un veselīgu dzīvesveidu atbalsta tirdzniecības centrs Galleria Riga. 

  • “Jūrmalas sporta svētkos” apbalvoti Latvijas ātrākie skrējēji un nūjotāji"

  • “Jūrmalas sporta svētkos” apbalvoti Latvijas ātrākie skrējēji un nūjotāji"

  • “Jūrmalas sporta svētkos” apbalvoti Latvijas ātrākie skrējēji un nūjotāji"

Kategorijas: Sports;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv