Kā atpūsties Jelgavā?

  • Kā atpūsties Jelgavā?

Publicēts: 11:23 20.04.2022 Pievieno notikumu
Trīs veidi kā aktīvi atpūsties pavasarī Jelgavā.

Mītavas tilts un Jāņa Čakstes bulvāris

Mītavas tilts un J. Čakstes bulvāris izbūvēts ERAF projekta "Ielu infrastruktūras attīstība un Driksas upes krastmalas sakārtošana" ietvaros, kas tika īstenots laika periodā no 2010. gada decembra līdz 2013. gada decembrim.
Jāņa Čakstes bulvāris un gājēju tilts pāri Driksas upei tika atklāti 2012. gada 15. novembrī. Jelgavas iedzīvotāji tiltam ir devuši pilsētas vēsturiskā nosaukuma – Mītava – vārdu. Tilta laiduma garums ir 152 metri ar betonēto pagarinājumu pilsētas pusē, bet platums ir 3,5 metri. Tiltam ir divi 22 metrus un 24 metrus augsti piloni. To veido 3850 tērauda elementi, laiduma konstrukcija izgatavota no septiņiem 19 līdz 24 metrus gariem blokiem. Tilts "Mītava" ir izliekts trīs dimensijās S burta veidā un iekārts 28 vantīs. Sarežģītā tehniskā risinājuma dēļ tilts uzskatāms par unikālu visā Baltijā. Pie tilta izbūvēta laivu piestātne.

Pasta sala

Pasta sala tā ir labiekārtota daudzfunkcionāla atpūtas, kultūras un sabiedrisko aktivitāšu vieta, kas atrodas gandrīz pašā Jelgavas valstspilsētas centrā un, kuru ieskauj divas upes Lielupe un Driksa.
No 2011. līdz 2015. gadam ERAF projektu "Pasta salas labiekārtošana un upju kā tūrisma un aktīvās atpūtas produkta veidošana Jelgavā" un "Vides izpratnes veicināšana Jelgavas un Šauļu pilsētās" ietvaros 8 ha lielajā Pasta salā tika veikti apjomīgi labiekārtošanas darbi, lai nostiprinātu krastus ar stiepļu pinumiem un laukakmeņu krāvumiem, kā arī izveidotu infrastruktūru - gājēju un veloceliņus, soliņus, apgaismojumu, labierīcības, pasākumu norises laukumus, brīvdabas estrādi (šodien brīvdabas koncertzāle "Mītava"), bērnu rotaļu laukumu, āra trenažieru laukumu, kā arī volejbola laukumu. Projekta ietvaros tika iztīrīta Driksas upes krasta josla un tai pieguļošā gultne.

Lidojums ar gaisa balonu

Izbaudiet lidojumu gaisa balonā. Lidojumi notiek Jelgavas pilsētā, Jelgavas novadā, Ozolniekos. Starta vieta tiek izvēlēta saskaņojot personu vēlmes un ievērojot lidojumu drošības pasākumus. Populārākā gaisa balona starta vieta Jelgavā - pļava, pretim Jelgavas pilij. Lidojumi notiek tikai labvēlīgos meteoapstākļos.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv