Kā nopirkt kvalitatīvu dārza nojumi?

  • Kā nopirkt kvalitatīvu dārza nojumi?

Publicēts: 18:27 29.06.2020 Pievieno notikumu

Kvalitatīvas dārza nojumes atrast nav nemaz tik sarežģīti – to piedāvājums ir gana plašs, taču svarīgi ir sameklēt tādu, kas der tieši Tavam dārzam vai pagalmam. Izmērs, materiāls, dizains, komplektācija – tie ir vien daži no aspektiem, par kuriem Tev jāzina, pirms dodies uz veikalu. Par to visu pastāstīsim šajā rakstā!

Izmērs: lai vietas pietiktu gan zem nojumes, gan ārpus tās

Viens no galvenajiem dārza nojumes parametriem, nenoliedzami, ir tās izmērs – no tā atkarīgs, cik daudz cilvēku zem nojumes varēs sapulcēties. Vērā noteikti jāņem arī tas, kādas mēbeles zem nojumes paredzēts novietot; ciemiņi noteikti nebūs ļoti priecīgi, ja, sēžot pie galda, to muguras jau atradīsies ārpus nojumes, tāpēc labāk iegādāties nojumi ar nelielu izmēra rezervi. Taču, no otras puses, arī pārāk lielu nojumi iegādāties nevajadzētu – tā izskatīsies ne pārāk omulīgi un aizņems daudz vietas. Vēl viens ļoti svarīgs faktors, pirms pirkt nojumi – saprast, kāds ir tās uzstādīšanas princips. Daļa nojumu stūros tiek nostiprinātas ar auklām (līdzīgi kā teltis), tāpēc pārliecinies, vai atvēlētajā vietā to varēsi izdarīt. Aizmirst nevajadzētu arī par nojumes augstumu, ja to plānots novietot koku tuvumā.

Nojumēm ar sienām ir virkne priekšrocību

Dārza nojumes varētu iedalīt divās plašās kategorijās – ar un bez sienām, un šim aspektam ir ļoti liela nozīme. Nojumes sienas piedāvā dažādas priekšrocības, piemēram, iespēju karstākajās vasaras dienās noslēpties no saules stariem, bet lietus laikā – no nokrišņiem. Savukārt, kad laikapstākļi kļūst vēsāki un vējaināki, sienas palīdzēs izvairīties no vēja brāzmām, un arī gaisa temperatūra zem nojumes ar sienām būs nedaudz augstāka. Ļoti ērts risinājums ir dārza nojume ar noņemamām sienām, ļaujot pielāgoties laikapstākļiem. Virknei sienu ir arī iebūvēti logi, lai zem nojumes nevaldītu krēsla.

Ne visas nojumes ir piemērotas izmantošanai lietū!

Ja vēlies, lai Tavā dārzā būtu nojume, no kuras iespējams paglābties ne tikai no saules stariem, pārliecinies, vai tās specifikācijā ir pieminēta izmantošana lietū. Virkne nojumu ir ražotas ar nolūku labi izskatīties un pasargāt no saules stariem vai labākajā gadījumā – pavisam neliela un īslaicīga lietus, taču kārtīgus nokrišņus (un arī vēju) izturēs “nopietnākās” nojumes, kam ir atbilstoša uzbūve un materiāls.

Arī izskatam ir nozīme

Šobrīd gan internetā, gan parastajos veikalos atrodamas nojumes simts un vienā stilā – sākot ar pavisam atturīgām un vienkāršām un beidzot ar košām nojumēm, kas Tavu dārzu ļaus atpazīt jau pa gabalu. Pirms lem par labu kādai nojumei, padomā, vai tā piestāvēs Tavam dārzam un tajā esošajām puķu dobēm, krūmiem un kokiem, kā arī blakus esošajām ēkām.

Moskītu tīkls: it kā sīkums, bet patīkami

Viena no lietām, kas nāk komplektā ar siltajiem gada mēnešiem, ir odi, dunduri, mušas un citi nelūgti lidojošie “ciemiņi”. Lai tie netraucētu, lieti noder moskītu tīkls, kas daļai dārza nojumu nāk komplektā.

Kad dārza nojume atrasta, laiks meklēt atbilstošas dārza mēbeles! Ja arī par šo tēmu gribi saņemt noderīgus padomus, nekavējies un dodies uz Vivus.lv blogu – tajā pavisam nesen publicēts raksts “Soli pa solim: kā izvēlēties dārza mēbeles?


Foto: Pixabay.com
  • Kā nopirkt kvalitatīvu dārza nojumi?

  • Kā nopirkt kvalitatīvu dārza nojumi?

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv