Kā pareizi izvēlēties ziemas riepas Jūsu auto?

  • Kā pareizi izvēlēties ziemas riepas Jūsu auto?

Publicēts: 11:08 08.11.2022 Pievieno notikumu

Ziemas riepu izvēle autovadītājiem nereti sagādā grūtības, jo tām ir jāatbilst noteiktām prasībām - jābūt izturīgām, sniedz drošības sajūta uz ceļa, jāpilda savas funkcijas. Riepas.lv piedāvā ziemas riepas plašā klāstā, kas būs piemērotas pat prasīgākajiem automašīnu īpašniekiem. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, pēc kādiem kritērijiem vadīties, izvēloties savam auto piemērotākās ziemas riepas.

 

  1. Neatlieciet riepu iegādi uz pēdējo brīdi

 

Latvijā automašīnām obligāti jābūt aprīkotām ar ziemas riepām, sākot no 1. decembra līdz 1. martam. Jau laicīgi veiciet riepu izpēti un iegādi, lai nepieļautu sasteigtu, nepārliecinātu  pirkumu veikšanu.

 

  1.  Pārvietošanās ceļi

 

Ir svarīgi apzināt, pa kādiem ceļiem vairāk pārvietojieties - pilsētā vai pa šoseju, tas noteiks to, kādas riepas būs nepieciešamas. Autovadītājiem, kuri biežāk pārvietojas pa šoseju, ieteicams iegādāties visaugstākās kvalitātes riepas, lai garantētu maksimālu drošības sajūtu uz ceļa, kā arī tas ir attiecināms uz kompakto auto īpašniekiem, jo šīm automašīnām ir lielāka iespēja saslīdēt uz ceļa.

 

  1. Riepu izmērs

 

Pirms ziemas riepu iegādes, obligāti pārliecinieties, ka ziniet nepieciešamo riepu izmēru - tas ir viens no pirmajiem jautājumiem, ko Jums uzdos veikalā. Ņemiet vērā, ka ziemas riepām un vasaras riepām jābūt vienāda izmēra. Riepu izmērs ir apskatāms uz to sānu malas.

 

  1. Riepu veids

 

Ziemas riepām ir trīs veidi: cietā sastāva, mīkstā sastāva un riepas ar radzēm. Kādas ir to atšķirības? 

 

·         Cietā sastāva jeb Eiropas tipa ziemas riepas ieteicamas tiem automašīnu īpašniekiem, kuri ziemas laikā pārvietojas pa pilsētu ceļiem vai veic nelielus attālumus pa šosejām. Tās nodorošina labu saķeri uz slapja ceļa seguma.

·         Mīkstā sastāva jeb Skandināvijas tipa ziemas riepas piemērotas skarbākiem ceļu apstākļiem - apledojums, bieza sniega kārta.

·         Riepas ar radzēm ir ieteicamas, ja pārvietošanās ziemas laikā notiek pa ceļiem ar izteiktu reljefu. Noderīgas autovadītājiem, kuri nav pieredzējuši uz ceļa. Izvēloties riepas ar radzēm ir svarīgi atcerēties, ka Latvijā pārvietošanās ar tām ir atļauta tikai no 1. oktobra līdz 1. maijam.

 

  1. Visām 4 riepām vēlams būt no viena zīmola

 

Dažādu zīmolu riepu uzstādīšana automašīnai nav ieteicama. Tas var ietekmēt braukšanu,  spēju kontrolēt auto, kā arī izraisīt priekšlaicīgu dažu detaļu nodilumu. Īpaši svarīgi tas ir pilnpiedziņas automašīnām, jo, ja riepas nav identiski vienādas, tiek radīta papildu slodze automašīnas sadales kārbai un diferenciālim.

 

  1. Profesionāļu ieteiktās ziemas riepas

 

Ziemas riepu klāsts ir diez gan plašs, tādēļ var rasties grūtības izvēlēties starp zīmoliem. Ir iespēja paļauties uz profesionāļu viedokļiem, jo riepu izvērtēšanā tiek ņemti vērā tādi kritēriji, kā saķere, bremzēšanas veiktspēja, braukšanas kvalitāte un braukšanas dinamika. Šeit ir uzskaitītas dažas no ziemas riepām, ko iesaka profesionāļi:

-          Continental VikingContact 7

-          Michelin X-ICE Snow

-          Nokian Hakkapeliitta R3 SUV

-          Bridgestone Blizzak LM005

 

Ieteikumi, lai Jūsu automašīnas ziemas riepas vienmēr būtu darba kārtībā:

 

       Ziemas riepas nav ieteicams lietot visu cauru gadu, tādēļ, ka smalki izstrādātais protektora dizains ātrāk nolietosies un pasliktinās riepas vilkmi, kā arī vasaras apstākļos riepas maisījums zaudēs savu konsistenci.

       Ziemas riepas ieteicams mainīt ik pēc 4 - 6 gadiem, jo pastāv risks, ka to gumijas maisījums sacietēs, kas sabojās riepu saķeri, tādā veidā mazinot iespēju droši pārvietoties ar tām.

       Pēc sezonas beigām, obligāti pareizi uzglabājiet riepas: hermētiski noslēgtā iepakojumā, sausā, vēsā vietā. Pareiza riepu uzglabāšana starp sezonām, garantē to, ka tās arī nākamajā sezonā būs labā tehniskā stāvoklī.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorijas: Sabiedrība;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv