Kā stilīgi iekārtot mājokli bez dizainera palīdzības?

  • Kā stilīgi iekārtot mājokli bez dizainera palīdzības?

Publicēts: 15:21 19.08.2019 Pievieno notikumu

Daži cilvēki pavada mājās gandrīz visu brīvo laiku, citi izvēlas atpūsties ārā, taču komfortabls un atraktīvs mājoklis ir nepieciešams ikvienam. Ceļā uz dzīvokļa vai mājas labiekārtošanu ir divi šķēršļi – neziņa, ar ko sākt, un finansējuma trūkums. Lasi šajā rakstā, kādi soļi jāveic, lai dzīvotu mājīgi, un kur atrast naudu ieceru piepildīšanai!

1.  Teritorijas plānošana

Jebkura labiekārtošana sākas ar plānošanu. Plašās telpas bez pareizas plānošanas ātri pārvēršas par piekrautu labirintu, un pat nelielā dzīvoklī iespējams izveidot atsevišķas darba un atpūtas zonas. Jo vairāk cilvēku dzīvo mājoklī, jo uzmanīgākai jābūt plānošanai. Ņem vērā šādus aspektus:

     kādi ir mājinieku hobiji? Ja vienam patīk spēlēt datorspēles, bet citam – nodarboties ar jogu, katram būs nepieciešams savs stūrītis;

     kādas mēbeles patiešām tiks izmantotas? Ne visām ģimenēm ir aktuāls liels trīsvietīgais dīvāns, bet papildu darba galds un krēslu komplekts var būt noderīgs.

 

Visērtākie rīki teritorijas plānošanai ir sienas un mēbeles: dīvāni, krēsli un grāmatplaukti. Ja vēlies nodalīt dzīvokļa zonas ar mēbelēm, neaizmirsti pārbaudīt, kā izskatās mēbeļu aizmugurējā puse – lētākiem modeļiem tā bieži vien ir estētiski nepievilcīga.

2.  Gaismekļu izvēle

Vai esi pamanījis, ka gaisma viesnīcas numuriņā un publiskajā iestādē atšķiras? Atkarībā no spuldzēm un izvēlētajiem gaismekļiem, gaisma var būt mājīga un oficiāla, maiga un rupja. Tradīcija izvietot griestu centrā vienu lielu lustru pakāpeniski aiziet pagātnē, un mājokļos ienāk spot-gaismekļi – nelielas lampas, kas izgaismo konkrētu objektu vai teritorijas daļu. Spot-lampas var griezt dažādos virzienos, un tās ir pieejamas gan kā sienas, gan kā griestu lampas.

 

Vēl viens dizaineru paņēmiens ir vairāku gaismas avotu izmantošana vienā telpā. Spot-gaismekļi pilda apgaismošanas pamatfunkciju, bet dažādas galda lampas un stāvlampas kalpo lasīšanai un darbam. Laba ideja ir spuldzes ar dažādām krāsu temperatūrām (mērvienība ir kelvins):

     2300 - 3000 kelvini maiga patīkama gaisma dzeltenīgā nokrāsā. Piemērota galda lampām un stāvlampām, spot-gaismekļiem;

     3000 - 4000 kelvini klasiska baltā gaisma, piemērota vairumam gaismekļu, īpaši virtuvē, vannas istabā un lielās lustrās;

     4000 - 5000 kelvini īpaši enerģiska zilā gaisma, nav ieteicama izmantošanai mājokļos.

3.  Interjera izrotāšana

Kādam patīk minimālisms, cits visvairāk mīl bagātīgi dekorētus interjerus, un ne vienmēr ģimenē sakrīt viedokļi šajā jautājumā. Ja mājoklis ir plašs, atrisināt nesaskaņas ir gana viegli – katrs ģimenes loceklis var radoši izpausties savā istabā, bet koplietošanas telpas iekārto neitrālākā manierē. Bet, ja teritorija ir ierobežota, nākas iet uz kompromisiem.

 

Ņem vērā, ka mainīt dekorus ir daudz vieglāk un lētāk nekā mēbeles, tāpēc veiksmīgākam rezultātam izvēlies mēbeles klasiskās krāsās un spilgtākus, pamanāmākus dekorus: spilvenus, tekstilu, vāzes, foto rāmjus. Neaizmirsti pievienot istabā arī personīgo piesitienu – priekšmetus, kas atgādina par mājinieku hobijiem un kopīgiem piedzīvojumiem.

4.  Komunikāciju pārbaude

Pēdējais punkts šajā sarakstā ir vissvarīgākais mājokļa drošības ziņā. Mājokļa labiekārtošana nav tikai mēbeļu bīdīšana un tapešu līmēšana, bet arī rūpes par visu mājinieku komfortu un drošību. No pareizi instalētām komunikācijām ir atkarīgs visas sadzīves tehnikas un elektronikas darbs, tāpēc neaizmirsti pārbaudīt:

     elektroinstalāciju;

     kanalizāciju;

     apkures sistēmu.

Ja pamani pilošus maisītājus, tekošas caurules vai kaut mazākās izmaiņas kontaktligzdu darbībā, izsauc speciālistus pēc iespējas ātrāk.

Kā finansēt mājokļa labiekārtošanu?

Vērienīga dzīvokļa labiekārtošana var izmaksāt tikpat dārgi kā remonts un pārbūve, taču lielākai cilvēku daļai nākas ievērot budžeta ierobežojumus. Lai neiztērētu pirkumiem un darbu apmaksai pārāk daudz, Tu vari:

     meklēt mēbeles un interjera preces sludinājumos sociālajos tīklos;

     iepirkties komisijas un lietotu preču veikalos;

     atlikt labiekārtošanas darbus un krāt naudu.

 

Un tomēr viena lieta ir nopirkt stilīgu vintāžas servīzi par smieklīgu naudu, un pavisam cita – mēģināt ietaupīt uz veselībai un dzīvei svarīgiem priekšmetiem. Labs matracis, droša elektroinstalācija, kvalitatīva sadzīves tehnika prasa ieguldījumus, un ne vienmēr nepieciešamo summu var vienkārši noņemt no bankas konta. Cilvēki ar regulāriem ienākumiem var apsvērt aizņemšanos, taču kredītu nozarē ir savas viltības – uzzini par tām vairāk raksta turpinājumā!

Bezprocentu kredīts – vai tiešām izdevīgs?

Aizņemšanās daudziem asociējas ar procentu pārmaksu, tāpēc bezprocentu kredīts šķiet labākais risinājums. Šāda aizdevuma izmaksas patiešām ir zemākas, taču bezprocentu aizdevums nav universāls pakalpojums. Salīdzinājumā ar parastu kredītu ar procentu likmi, bezprocentuārais kredīts ir:

  ar ļoti ierobežotu kredītlimitu. Katram kreditoram ir savas kredītlimita robežas, bet parasti bez procentiem iespējams aizņemties ne vairāk par dažiem simtiem eiro;

     pieejams tikai vienu reizi. Kredīts bez procentiem ir pakalpojums jaunajiem klientiem, un aizņemoties atkārtoti procentu atlaidi vairs nevar saņemt.

 

Ja bezprocentu aizdevums netiek atgriezts vienā maksājumā, aizņēmējam nākas pagarināt kredīta termiņu vai maksāt soda naudu. Šādas izmaksas ievērojami palielina kopējo atmaksas summu, tāpēc bezprocentu kredīta priekšrocības jāizvērtē divtik rūpīgi. Lai saglabātu iespēju norēķināties ar kreditoru pakāpeniski, labāk izvēlēties parastu aizdevumu.

Kredīts internetā – vieglāk pielāgojams

Gan bezprocentuārais kredīts, gan parasts kredīts ar procentu likmi mūsdienās ir pieejams internetā, pie nebanku kredītdevējiem. Aizdevumam ar procentiem ir vērā ņemamas priekšrocības:

     aizdevuma atmaksas termiņu var pielāgot aizņēmēja finanšu iespējām;

     kredītu var atmaksāt ātrāk, ietaupot uz procentu maksājumiem.

 

Ilgu laiku kredīts ar procentiem bija pieejams vai nu kā aizdevums līdz algas dienai, vai nu kā patēriņa kredīts, bet kredītu nozarē ir notikušas pārmaiņas. Mūsdienās minimālo kredīta atmaksas termiņu var noteikt nevis kreditors, bet pats aizņēmējs.

Elastīgs aizdevums ikdienas tēriņiem

Populārs nebanku aizdevējs VIA SMS piedāvā kredītu internetā, ko var izmantot gan kā īstermiņa, gan kā ilgtermiņa aizdevumu. VIA SMS aizdevuma kredītlimits ir līdz 3000 eiro, un atmaksas termiņš ir no 30 dienām līdz vairākiem mēnešiem. Pirmajā maksājuma datumā aizņēmējs var izvēlēties atmaksāt kredītu pilnā apjomā vai veikt nelielas ikmēneša iemaksas. Šāda elastīga atmaksas kārtība ļauj pielāgot aizdevumu konkrēta klienta finanšu situācijai un samazina parādu veidošanās risku.

 

Gan bezprocentu kredīts, gan VIA SMS elastīgs aizdevums ir piemērots cilvēkiem ar atbilstošu maksātspēju. Nesteidzies pieteikties aizdevumam, vispirms ienāc VIA SMS mājaslapā un izpētī pilnu informāciju par pakalpojumu! Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt!

  • Kā stilīgi iekārtot mājokli bez dizainera palīdzības?

  • Kā stilīgi iekārtot mājokli bez dizainera palīdzības?

  • Kā stilīgi iekārtot mājokli bez dizainera palīdzības?

  • Kā stilīgi iekārtot mājokli bez dizainera palīdzības?

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv