Kādu kredīta veidu izvēlēties katrā situācijā?

  • Kādu kredīta veidu izvēlēties katrā situācijā?

Publicēts: 11:18 13.10.2017 Pievieno notikumu

Kādu kredīta veidu izvēlēties katrā situācijā?


Mūsdienās kreditēšanas iespējas ir ļoti plašas un tirgū regulāri ienāk arvien jauni piedāvājumi jeb uusia tarjouksia. Sākumā varētu šķist, ka neskaitāmie īstermiņa un vidēja termiņa kredītu veidi neko daudz viens no otra neatšķiras un, ka nav būtiski, kāds kreditēšanas veids tieši tiek izvēlēts, taču kreditori piedāvā tik atšķirīgas kreditēšanas iespējas, tieši tāpēc, lai varētu piedāvāt aizdevumus, kas precīzi atbilst katra klienta vēlmēm un vajadzībām. Izvēloties sev piemērotāko aizdevumu, jūs nepārmaksāsiet, turklāt būs daudz vieglāk kredītu atdot noteiktajā termiņā, tāpēc šeit būs ieteikumi tam, kādu kreditēšanas vaidu tad vislabāk izmantot dažādās situācijās.


Kad steidzami jāatrisina nelielas finanšu problēmas


Ja pēkšņi ir radušās nelielas finanšu problēmas, piemēram, ja pietrūkst mazliet naudas līdz nākamajai algai, vai ja uzradušies kādi neparedzēti, neatliekami tēriņi, vislabākais risinājums būs ātrais kredīts. Nebanku sektora ātrie aizdevumi sniedz iespēju saņemiet nelielas naudas summas uz atmaksas termiņu līdz vienam mēnesim, turklāt šādus kredītus var saņemt ļoti ātri un vienkārši. Ja kredītam pieteiksieties kredītiestādes darba laikā, no reģistrācijas brīža līdz naudas ienākšanai kontā nepaies vairāk kā pusstunda. Tieši tas ātros kredītus padara par piemērotāko risinājumu steidzamu, negaidītu problēmu risināšanai.


Kad vajadzīgs aizdevums, bet nav zināma kopējā summa


Ļoti bieži gadās tā, kad nepieciešami papildus finanšu līdzekļi, bet nav zināms, cik tieši. Piemēram,  ja veicat mājokļa remontu, būs bieži jāapmeklē dažādi būvmateriālu veikali un jāpērk daudz dažādu preču, kā arī jāmaksā remontstrādniekiem. Jūs varat aprēķināt aptuvenu summu, taču, ja paņemsiet pārāk lielu kredītu, būs jāpārmaksā par neizmantoto kredīta daļu, taču, ja paņemsiet par maz, būs jāņem vēl viens kredīts. Lai par to nebūtu jādomā, šādās situācijās lieliski noderēs kredītlīnija. Tas ir aizdevums noteiktā kredītlimita ietvaros. Tātad, kredītņēmējam tiek piešķirts kredītlimits, piemēram, 1 000 eiro, taču no šo summu var tērēt pakāpeniski, maksājot tikai par iztērēto summu. Kredītlīnijas atmaksas termiņi parasti arī ir ļoti izdevīgi, jo aizdevums jāatmaksā pakāpeniski, katru mēnesi atdodot vismaz minimālo noteikto summu.


Kad nepieciešama papildus nauda ceļojumam


Protams, ceļojumiem un citiem atpūtas veidiem, naudu vajadzētu krāt, nevis aizņemties, taču, lai ceļojuma laikā justos droši, labāk tomēr nodrošināties ar papildus finansējumu. Šādā gadījumā lieti noderēs kredītkarte. Pēc saņemšanas un un atmaksas nosacījumiem, kredītkarte līdzinās kredītlīnijai, proti, arī no kredītkartes iespējams aizņemties piešķirtā kredītlimita ietvaros, procentus maksājot tikai par iztērēto summu, taču ceļojumos kredītkarte būs uzticamāks palīgs daudzu iemeslu dēļ. Pirmkārt, ceļojot uz tālākām zemām, kā, piemēram, ASV, ar kredītkarti būs daudz vieglāk rezervēt viesnīcu vai izmantot auto nomas pakalpojumus. Otrkārt, kredītkartēm ir bonusu programmas un īpašie piedāvājumi, kas īpaši noderīgi būs tieši ceļotājiem. Populārākie bonusi ir ceļojuma apdrošināšana, atlaides viesnīcās, prioritārais serviss lidostās, atlaides aviobiļetēm utt. Kredītkarte ceļotājiem ļaus ne vien izdevīgi aizņemties, bet pat ietaupīt naudu.


Kad nepieciešams iegādāties lielākas preces


Arī lielāku preču, piemēram, mēbeļu vai elektrotehnikas, iegādei, naudu labāk būtu krāt pašam, taču reizēm tas prasa ļoti daudz laika, bet preces vajadzīgas salīdzinoši steidzami. Šādā gadījumā lieliski derēs vai nu līzinga pakalpojumi, vai arī patēriņa kredīts. Daudzām tirdzniecības vietām jau ir noslēgti līgumi ar līdzina kompānijām un tādā gadījumā aizdevumu var noformēt tur pat uz vietas, preču iegādes laikā. Tas ir ļoti ērti un nereti arī ļoti izdevīgi, tomēr, ja šāda iespēja nav pieejama, vai arī līzinga procenti ir pārāk augsti, jūs varat ņemt patēriņa kredītu. Abos gadījumos, varat aizņemties tieši tiek lielas summas, cik nepieciešams un veikt pakāpenisku kredīta atmaksu, pārāk nenoslogojot savu personīgo budžetu.


Ka redzams, kredīta vaidi tiešām var būt ļoti atšķirīgi attiecībā gan uz saņemšanas un atmaksas nosacījumiem, gan procentu likmēm un daudziem citiem aspektiem. Ja negribat pārmaksāt un nonākt grūtībās ar kredīta atmaksu, vienmēr rūpīgi izvērtējiet dažādu kredītu veidu atbilstību jūsu situācijai. Vairāk informācijas par dažādām kreditēšanas iespējām lasiet portālā www.alfalainaa.fi.Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv