Ķegumā sāksies ikgadējais “Betsafe Stipro skrējiens"

  • Ķegumā sāksies ikgadējais “Betsafe Stipro skrējiens"

Publicēts: 17:53 26.05.2017 Pievieno notikumu

Jau rīt pasaulē augsti vērtētajā trasē “Zelta Zirgs”, Ķegumā devīto reizi notiks viens no lielākajiem tautas sporta notikumiem Latvijā - “Betsafe Stipro skrējiens”. Tajā vairāki tūkstoši dalībnieku gan individuāli, gan komandā savus spēkus, neatlaidību, drosmi, mērķtiecību un gribasspēku pārbaudīs, pārvarot šķēršļus 5, 9 un 12 kilometru distancē. 

“Betsafe Stipro skrējiens” ir viens no zināmākajiem tautas sporta pasākumiem valstī, jo pērn sabiedrība šo Baltijā pirmo un vienīgo masu izturības skrējienu atzina par trešo populārāko sporta pasākumu Latvijā. Pateicoties tā unikalitātei, arvien vairāk ļaudis ir gatavi doties skrējiena trasē, pārvarēt desmitiem šķēršļu, skriet caur ūdeni un dubļiem, tādā veidā parādot ļaužu saliedētības spēku, gribasspēku, drosmi, enerģiju, spītu. Tas ir pozitīvi emocionāls piedzīvojums ikvienam skrējējam. 

Kā iepriekš tika ziņots, “Betsafe Stipro skrējiens” pirmo reizi notiek visu nedēļas nogali. Gan sestdien, gan svētdien dalībnieki mototrases teritorijā sāks pulcēties jau no 9.00 rītā, kad norisināsies reģistrēšanās. Oficiāli devīto “Betsafe Stipro skrējienu” atklās 27. maijā plkst. 12.30 ar kopīgu himnas dziedāšanu. Neilgi pirms katra grupa dosies trasē, norisināsies kopīga iesildīšanās. Kritīs barjera, atskanēs starta šāviens un vairāki tūkstoši drosminieku dosies pretī piedzīvojumiem un savai personīgajai uzvarai devītajā “Betsafe Stipro skrējienā”.

Sestdien dubļus pārbaudīs tie skrējēji, kuri nolēmuši savus spēkus pārbaudīt jaunajā, piecus kilometrus garajā trasē – Izlūku skrējienā. Savukārt pēcpusdienā, plkst. 15.00, trasē dosies skaitliski vislielākā dalībnieku grupa – tradicionālās “Betsafe Stipro skrējiena” distances (9km) komandas. Savukārt svētdien sacensības sāksies plkst. 11.00, bet noslēgsies ar pēdējo startu 14.30.

Distancē dalībniekiem nāksies atkal stāties pretī dažāda lieluma mototrases tramplīniem un pauguriem, jāpārvar būs vairākas ūdenstilpnes, neizpaliks arī grūtāki pārskrējieni pa dūksnāju, stigu vai mežu, īpaši profesionālajiem skrējējiem. Kopējais distances garums Elites grupas skrējējiem ir 12, vidējā trase 9 kilometri, bet īsākā – Izlūku skrējiena 5 km . Kopā jāpārvar 33 šķēršļi vai to kombinācijas. Starp tiem būs tradicionālais “Stikla kalns”, bet visliekākais jaunums – iespaidīga stalažu konstrukcija. 
Zināms, ka sacensībās piedalīsies visi iepriekšējo gadu godalgoto vietu ieguvēji un jau pieredzējušie dalībnieki. Uz finiša līnijas stāsies arī Nacionālo bruņoto spēku komanda kopā ar teju 10 karavīriem no Austrijas. Starp tiem skrējējiem būs arī vairāki sabiedrībā zināmi ļaudis, piemēram, Dailes teātra aktieri Gints Andžāns, Gints Grāvelis, Mārtiņš Počs un Ieva Florence, Rio Olimpisko spēļu dalībniece, peldētāja Aļona Ribakova un citi. 
“Betsafe Stipro skrējienā” startēs cilvēki no visas Latvijas. Gandrīz 20 novadu pašvaldības atbalstījušas iedzīvotāju vēlmi piedalīties un pārstāvēt savu dzimto pusi. Aktīvi piesakās arī studenti, saņemti vairāk kā 20 komandu pieteikumi. Pirmo reizi par stiprākās skolas titulu varēs cīnīties arī jaunieši, kas startēs Izlūku skrējienā – 5km distancē.
Šogad, kā visiem zināms, “Betsafe Stipro skrējiens” pirmo reizi kļuvis par OCR (Obstacle Course Racing) kvalifikācijas skrējienu un teju 100 labākie šī gada “Betsafe Stipro skrējiena” dalībnieki vecumā no 18 līdz 50 un vairāk gadiem varēs doties pārstāvēt Latvijas godu pasaules čempionātā Kanādā. Pasākuma rīkotājiem tapis zināms, ka tajā piedalīsies arī ASK PATRIA OCR komanda, kas ir pirmā profesionāla šī sporta veida komanda mūsu valstī, kā dalībnieki pierādījuši sevi dažādās OCR sacensībās gan Latvijā, gan ārpus tās. 

Īpaši padomāts būs par bērniem. Trešo gadu notiks “Mazo Stipro skrējiens” - atraktīvas skriešanas sacensības bērniem līdz 15 gadiem.  Trase ietver dažādus interesantus šķēršļus, pār kuriem jārāpjas, zem kuriem jālien un jākāpj pāri.  Piedalīšanās Mazo Stipro skrējienā dos iespēju saliedēt ģimeni, gan arī mazajiem pārbaudīt savus spēkus.
Pirmo reizi “Betsafe Stipro skrējiena” dalībnieki, kuri būs veikuši pilnu distanci, saņems arī šogad īpašu piemiņas medaļu. Uzvarētājiem pasniegs speciāli “Betsafe Stipro skrējienam” dizainētu kausu. Arī šogad norisināsies cīņa ne tikai par godalgotajām vietām, bet turpinās gadu laikā iedibināto tradīciju – stiprākās augstskolas, skolas, pašvaldības un uzņēmuma komandas sumināšana, kā arī vecākā dalībnieka sveikšana. 

Nedēļas nogalē sinoptiķi prognozē saulainu un siltu, saulainu laiku, tādēļ rīkotāji būs parūpējušies arī par papildus aktivitātēm skatītājiem. Paralēli skrējiena vērošanai un līdzi jušanai, pasākuma apmeklētāji sestdien varēs klātienē redzēt “Tautas spēkavīru čempionātu”, bet svētdien Skotu kalniešu spēles, kurās vīri cīnīsies skotu svārkos. Iestiprināties un veldzēties ikvienam būs iespēja ēšanas zonā, kā arī iepazīties ar skrējiena atbalstītāju jaunākajiem produktiem un piedāvājumiem.

Pieteikšanās “Betsafe Stipro skrējienam” turpinās. Komandas reģistrēties varēs līdz šodienas, 26.maija, plkst. 18:00, bet individuālie dalībnieki - arī sacensību norises dienā. Sīkāka informācija par pasākumu pieejama mājaslapā www.stiproskrejiens.lv. 

Ģenerālsponsors Betsafe. Atbalsta Sportland, Avesco, Nissan Norde, 
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv