Ko apskatīt Ziemas brīvdienās Latgalē?

  • Latgales meži

Publicēts: 12:55 07.01.2021 Pievieno notikumu

Šobrīd ir īstais laiks, lai dotos piedzīvojumos ārpus pilsētas, redzēt neredzējušo un uzburt sev un saviem mīļajiem pasaku. Īsti nekas daudz nav nepieciešams, varbūt kāds termoss ar siltu tēju vai karstvīnu, un būtu jauki, ja ar tevi būtu tev tīkama kompānija, bet droši vari arī šīs vietas baudīt vienatnē, jo ir veselīgi pabūt vienam ar savām domām un pateikties par visu, kas tev ir.  

Pastāstīšu Jums par dažām Latvijas ziemas pasakas vietām, kas, protams, atrodas Latgales galā, kur ziema vienmēr šajos mēnešos lutina un kņudina vaigus. 

Kā pirmais pieturas punkts noteikti būs dabas taka. Dabas takas spēj apburt jebkurā gadalaikā, bet, aizbraucot uz dabas taku baltas ziemas pavadījumā, un, ja vēl manāmi saules stari, man galvā skan tikai viens vārds – pasaka. Šo skaisto dabas taku dēvē par Teirumnīku taku, tā ir vien 800m gara, kas nav ne pārāk gara, un  ne pārāk īsa, bet ideāla pieturas vieta pēc nobrauktajiem km. Taka sastāv no dēlīšiem, kas virza cauri mežam, kā arī aizved līdz purva ezeram, kur ūdens esot melns kā velns. Pirmā pieturas vieta, kur ievilkt plaušās svaigu un bagātīgu elpu un palūkoties apkārt uz dabas skaistumu. 

Nākamā pieturvieta ir Velnezers, vēl to dēvē par Čertoka ezeru. Ir dzirdēti dažādi nostāsti par šo vietu ar noslēpumaino ūdeni, bet, neskatoties uz to, šeit paveras elpu aizraujošs skats, kas ikvienam reiz dzīvē ir jāredz, un, kāpēc lai ne tagad? Šis noslēpumainais ezers atrodas Aglonas apkārtnē kādā priežu mežā, vietējie mēdz saukt šo ezeru par nolādētu, , ka ezera dibenu nav neviens sasniedzis. Ezera krāsa mēdz mainīties, bet raksturīga tai ir zaļgnzila norkāsa. 

Numernes valnis atrodas Krāsavas novadā, Salvanas pagastā. Šajā teritorijā ir 4 ezeri, kā jau noprotams, Latgale ir bagāta ar ezeriem, un tie ir manāmi it visur, bet šajā apskates objektā ir arī kaut kas cits bez ezeriem, tas ir 20m augstais tornis, no kura paveras plašs un brīnumains skats. Vērojot un apbrīnojot šo skatu, būtu ieteicams malkot līdzi paņemto tēju vai karstvīnu, un ideālā gadījumā paķēries vēl līdzi kāds sviesta kruasāns. Ziemas pikniks virs koka galotnēm?

Ziemas sezonā satumst diezgan paātri, un svaigs dabas gaiss arī ir uzņemts pienācīgi, tāpēc kā viens no pēdējajiem apskates objektiem ir pēc brīvas gribas izvēlēta pilsēta, kuru apskatīt vakara burvībā izgaismotu. Daugavpils vai Aglona noteikti būtu mana izvēle.

Šis skaistais brīvdienu ceļojums būs izbaudīts 100%, ja nakšņošana arī tiks iekļauta Latgales burvībā. Internetā ir atrodams tik daudz un dažādu brīvdienu māju, kur pavadīt nakti un mosties Ziemas pasakā, šeit dažas no tām;
Brīvdienu māja ‘’Ritas’’
Brīvdienu māja ‘’Bērzkalns’’
Lauku sēta ‘’Strautiņu mājas’’

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv